R5 M330 laptop Valorant'ta 30 FPS veriyor

Greenville

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Selam ben R5 M330 ekran kartına sahibim. Valorant 20-30 CS:GO ana menüde en düşük ayarlarda 30-35. arkadaşım neredeyse 8 yıllık bir laptopa sahip ve benden birkaç kat yüksek FPS alıyor. HP'nin donanım için bana kurdurtmuş olduğu yerde bilgisayarın daha henüz 1 yıllık olduğunu görüyorum.
BIOS güncel grafik ayarlarında da gözüküyor R5M330 AMD'nin doğru driveri yüklü ama istediğim performansı alamıyorum yine de.
AMD kendi kendine OC yapıyor.
Yardım edersdeniz sevinirm.

Ayarları en düşüğe çekip, çözünürlüğü düşürmeyi deneyin FPS artışı olacaktır. Bir de termal macun yenilemesi toz temizleme driver güncelleme işlemleri yapılırsa performans artışı olacağına inanıyorum.

Selam ben R5 M330 ekran kartına sahibim. Valorant 20-30 CS:GO ana menüde en düşük ayarlarda 30-35. arkadaşım neredeyse 8 yıllık bir laptopa sahip ve benden birkaç kat yüksek FPS alıyor. HP'nin donanım için bana kurdurtmuş olduğu yerde bilgisayarın daha henüz 1 yıllık olduğunu görüyorum.
BIOS güncel grafik ayarlarında da gözüküyor R5M330 AMD'nin doğru driveri yüklü ama istediğim performansı alamıyorum yine de.
AMD kendi kendine OC yapıyor.
Yardım edersdeniz sevinirm.
>Şarja takmadan oynuyorsanız bundan dolayı olabilir.
>Güç seçeneklerinden yüksek performansı seçmeyi deneyin.
>MSI Afterburner ile oyun içi değerleri bizimle paylaşın ki ne olduğunu daha iyi anlayalım.

R5 M330 zayıf bir kart. 7 8 yıl öncenin iyi kartlarından biri R5 M330'dan 5 6 kat güçlü ortalama olarak.
arkadaşımda gtx 550m var ondan da mı iyi ?
Ayarları en düşüğe çekip, çözünürlüğü düşürmeyi deneyin FPS artışı olacaktır. Bir de termal macun yenilemesi toz temizleme driver güncelleme işlemleri yapılırsa performans artışı olacağına inanıyorum.
ayarlar en düşükte ile en yüksekte neredeyse aynı fps veriyor.
>Şarja takmadan oynuyorsanız bundan dolayı olabilir.
>Güç seçeneklerinden yüksek performansı seçmeyi deneyin.
>MSI Afterburner ile oyun içi değerleri bizimle paylaşın ki ne olduğunu daha iyi anlayalım.
csgo oynarken ekran kartı kullanımının %40 ları aşmadığını gördüm. Üstelik güç ayarlarında yüksek porformans seçili ve grafik ayarlarında da r5m330 seçili.
arkadaşımda gtx 550m var ondan da mı iyi ?

ayarlar en düşükte ile en yüksekte neredeyse aynı fps veriyor.

csgo oynarken ekran kartı kullanımının %40 ları aşmadığını gördüm. Üstelik güç ayarlarında yüksek porformans seçili ve grafik ayarlarında da r5m330 seçili.
Bu arada valorant da ana menüde 130 140 fpslerde oyuna girince 30 fpslere düşüyor.
Sanırım oyuna girince ekran kartınının %100 ünü kullanmıyor.
Hadi csgo %20 lerde çünkü oyunu rahatça kaldırıyor ancak kasıyor anlayamadım.
kaldırıyor olsa anlicam ama kasıyor. Demek istedim :d

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-11-22 194343.png
    Ekran görüntüsü 2021-11-22 194343.png
    2,6 MB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
GPU ne oldu? Sınırlayan işlemci demek ki
nasıl düzeltebilirim.
Hocam bu arada bu bilgisayar ile benim iyi bir fps almam gerektiğini düşünüyorum sistemsel değil de yazılımsal bir sorun var gibi.
@TLoTEvil
Bu arada furmark ile test yaparken görev yöneticisini açtım ve ekran kartını kullanımının bu şekilde olduğunu gördüm. Nedeyse kullanılmıyor ! yardımcı olursan sevinirm

Dosya Ekleri

• screenshot_1.PNG
    screenshot_1.PNG
    1,2 MB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:

Geri
Yukarı