R6 100 FPS fakat kasıyor gibi hissettiriyor

bora1423

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, R6 oyununda 90-144 FPS arası alıyorum fakat oyun kaymıyor. Örneğin ben normalde CS:GO oyuncusuyum ve orada oyun tereyağı gibi kayıyor, asla takılma olmuyor, fareyi sağa sola hızlı çevirdiğimde kayıyor. Fakat R6'da sankı takılıyormuş gibi his veriyor, yani akmıyor. Umarım size de anlatabilmişimdir derdimi. Monitörün 144 Hz ve FreeSync destekli. Başka bu yorumları okuduğumda HDMI çıkışını 1.4'e falan getirdim çözüldü diyenler vardı ama ben o HDMI çıkışının ne olduğunu ve nasıl değiştirileceğine dair en ufak bir fikrim yok. Yardımcı olursanız sevirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, R6 oyununda 90-144 FPS arası alıyorum fakat oyun kaymıyor. Örneğin ben normalde CS:GO oyuncusuyum ve orada oyun tereyağı gibi kayıyor, asla takılma olmuyor, fareyi sağa sola hızlı çevirdiğimde kayıyor. Fakat R6'da sankı takılıyormuş gibi his veriyor, yani akmıyor. Umarım size de anlatabilmişimdir derdimi. Monitörün 144 Hz ve FreeSync destekli. Başka bu yorumları okuduğumda HDMI çıkışını 1.4'e falan getirdim çözüldü diyenler vardı ama ben o HDMI çıkışının ne olduğunu ve nasıl değiştirileceğine dair en ufak bir fikrim yok. Yardımcı olursanız sevirim.
Monitörünüzün 144Hz olmasından dolayı, gözünüz 144 FPS'e alıştığı için 100 FPS takılıyor gibi geliyor. Normal bir şey.

Sistemin ney dostum?

Monitörünüzün 144Hz olmasından dolayı, gözünüz 144 FPS'e alıştığı için 100 FPS takılıyor gibi geliyor. Normal bir şey.

Şükürler olsun ki kör değilim. Anlayabiliyorum takılıp takılmadığını çok sağ olun.
Sistemin ney dostum?
ilgisayarımın parçaları:

Ekran kartı: Radeon RX 570 series 4 GB.

İşlemci: AMD Ryzen 3 2200G with Radeon Vega Graphics 3.5 GHz 4cpus.

Anakart: Gigabyte B450M S2H.

RAM: 8 GB.

İşletim sistemi: Windows 10.

Monitör: 144 Hz.

DirectX sürümü: DirectX 12.

SSD 200 GB.

Bilgisayar bileşenlerim böyle.

Şükürler olsun ki kör değilim. Anlayabiliyorum takılıp takılmadığını çok sağ olun.

ilgisayarımın parçaları:

Ekran kartı: Radeon RX 570 series 4 GB.

İşlemci: AMD Ryzen 3 2200G with Radeon Vega Graphics 3.5 GHz 4cpus.

Anakart: Gigabyte B450M S2H.

RAM: 8 GB.

İşletim sistemi: Windows 10.

Monitör: 144 Hz.

DirectX sürümü: DirectX 12.

SSD 200 GB.

Bilgisayar bileşenlerim böyle.
Bu üslüp nedir acaba? Takılıyor gibi geliyor dediniz. Bende neden olduğunu söyledim. 144Hz bir monitörde 100 FPS alırsanız elbet öyle gelecektir. Bunun herhangi bir çözümü yok. Çünkü bu bir sorun değil. Ne istiyorsunuz anlamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı