R7 240 4 GB Harici Pin Girişi Ekleme

Monitörünüz 144 Hz ise Radeon Software'dan çözünürlük kısmına gelin ve yeni çözünürlük oluşturup yenileme hızımı 144 Hz yapın. O zaman Windows ayarlarında da gözükecektir.

Hocam burada ne demek istediğinizi açıklar mısınız?

Ayriyetten zaten ekran kartı gerekli olan gücü çeker. Mühendisler onu oraya koymadıysa gerek yoktur.
a
Overclock yapın istediğiniz gibi daha fazla güç çekecek ama ısınma biraz sorun olabilir.

R7 240'a 1250TL vermedin değil mi?
hayır hocam 400 tl verdim, etmeyeceğini bile bile 1250 vermek abartı olur

5.PNG

Özel çözünürlükler kısmında yeni oluşturun ve tazeleme hızı seçeneğine 144 yazın.

Eki Görüntüle 1101031
Özel çözünürlükler kısmında yeni oluşturun ve tazeleme hızı seçeneğine 144 yazın.
1625774651116.png

@rocinante bu hatayı veriyor hocam
Hocam burada ne demek istediğinizi açıklar mısınız?

Ayriyetten zaten ekran kartı gerekli olan gücü çeker. Mühendisler onu oraya koymadıysa gerek yoktur.
Anlatmak istediğim şu

Valorant oynarken 150 Fps alıyorum diyelim ama 10 fps gibi gözüküyor
bunun pin girişi olmamasından kaynaklı olduğunu düşünüyorum

Son düzenleme:
Hocalarım beni yanlış anlamayın ama arkadaşı tercüme etmek isterim.

Arkadaş diyor ki:
Benim 144HZ bir monitörüm var ve kasama RX 580 4 GB taktığımda Windows 10 ayarlarında 144HZ ekran yenileme hızı gözüküyor ve seçebiliyorum. Sonrasında da Valorant'a girdiğimde tam bir 144HZ akıcılığında oyun oynayabiliyorum, buraya kadar her şey normal. Ancak ben ne zaman kasama R7 240 ekran kartımı takayım işte o zaman ne Windows 10 ayarlarından 144HZ gözüküyor -sadece 120HZ'e kadar gözüküyor diyor- ne de oyun içinde 120HZ akıcılığında oyun oynayabiliyorum. Sonra da ekliyor; oyunda 150+ üstü FPS almama rağmen 120HZ akıcılığı yok diyor. Sonunda da şöyle bir düşünce oluştu diyor; acaba R7 240 ekran kartımın güç girişi olmadığı ve anakartımdan güç aldığı için mi 144HZ çıkmıyor ve ben 120HZ'de bile performans alamıyorum diyor.

Özetle olay bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı