R7 240 ayarları ne olmalı?

Mehmet15

Decapat
Daha fazla  
AMD R7 240 MSI 2 GB ekran kartı ayarları nasıl yapmam lazım, nasıl kullanmam lazım bilmiyorum sadece burası OC oldugunu biliyorum ona da emin değilim. Sadece oyunlarda fulluyorum onun dısında normal kullanıyorum. Sizce bunun tam ayarı nedir aydınlatır mısınız benı?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-05-09 015519.png
    Ekran görüntüsü 2021-05-09 015519.png
    166,6 KB · Görüntüleme: 229
Nasıl yani oyun oynarken hepsini mi fullüyorsunuz?

Ayarları tam olarak bilmiyorum ama oyun oynarken hepsini birden fullemek yanlış bir şey kartı yakarsınız.

Hocam bende ASUS kart babamdada MSI kart var 2mizinde katı R7 240 ben gittim 2 kartada overclock yaptım direk fulleyin ama ne olur ne olmaz MSI kombustor ve MSI Afterburner programlarını indirin çünkü Afterburner fan hızını ayarlayabiliyor ben %70e almıştım hiç yükselmiyordu sıcaklık MSI kombustor ise ekran kartınızı tam güçde kullanıyor yani ekran kartınızı teste sokuyor eğer o teste ekranda herhangi bir yırtılma mavi ekran siyah ekran vs alırsanız overclock hatalı olur.
Nasıl yani oyun oynarken hepsini mi fullüyorsunuz?

Ayarları tam olarak bilmiyorum ama oyun oynarken hepsini fullemek yanlış bir şey kartı yakarsınız.

Yok hocam ben bu zamana kadar MSI ve ASUS olan 2 kartı OC'ladım ve hiçbir sorun olmadı fullemesinde sorun olacağını sanmıyorum çünkü bende 75 dereceleri bulmuyorlardı %70 fanda tabii arkadaş %70'den az fan kullanmak ister ve ekran kartı kirli ayrıca termal macunu eskimişse bilemem ama en kötü durumda bile yanması zor.

Son düzenleme:
Hocam bende ASUS kart babamdada MSI kart var 2mizinde katı R7 240 ben gittim 2 kartada overclock yaptım direk fulleyin ama ne olur ne olmaz MSI kombustor ve MSI Afterburner programlarını indirin çünkü Afterburner fan hızını ayarlayabiliyor ben %70e almıştım hiç yükselmiyordu sıcaklık MSI kombustor ise ekran kartınızı tam güçde kullanıyor yani ekran kartınızı teste sokuyor eğer o teste ekranda herhangi bir yırtılma mavi ekran siyah ekran vs alırsanız overclock hatalı olur.

Yok hocam ben bu zamana kadar MSI ve ASUS olan 2 kartı OC'ladım ve hiçbir sorun olmadı fullemesinde sorun olacağını sanmıyorum çünkü bende 75 dereceleri bulmuyorlarıd %70 fanda tabii arkadaş %70'den az fan kullanmak ister ve ekran kartı kirli ayrıca termal macunu eskimişse bilemem ama en kötü durumda bile yanması zor.
hocam ben gta5 yada valorant gibi ekran kartına bağlı oyunlar oynayınca arada ekran bir pixel gibi bir şey olup salise ile gidiyordu ve fan hızım 40 bile gelmıyordu

Hocam ben GTA 5'ya da Valorant gibi ekran kartına bağlı oyunlar oynayınca arada ekran bir pixel gibi bir şey olup salise ile gidiyordu ve fan hızım 40 bile gelmıyordu.

Hocam o ekran kartı ya da overclock ile ilgili değil kastığı için öyle oluyor olabilir dediğiniz gibi GTA V'e Valorant ekran kartı gerektiren oyunlar ve R7 240 yetersiz kalır bu oyunlar için ama işlemci ancak çok iyi olursa kastamadan bu oyunları oynayabilirsiniz.
R7 240 yongaları OC için müsait değil birde sonuna kadar alıyorum demişsiniz. Kartı direkt yakarsınız aldığınız 2 FPS için hiç gerek yok. O ayarlarla oynamayın.
başka bir kartla karıştırıyorsun sanırım?r7 240 kartına %25 civarı OC yaptığımda bile bir sorunla karşılaşmadım ben bu arada 30fpsnin altını gören biri için 3-5 fps bile önemlidir

Peki merak ettim GPU saat hızını, VRAM saat hızını ve fanı kaça alıyorsunuz. Kaç FPS artışı oluyor.

Aynı ekran kartını kullandığım için soruyorum.

Geri
Yukarı