R7 240 Bilgisayar Oyun Oynarken Bozulup Kapanıyor

Ragnar0007

Kilopat
Daha fazla  
Şuan durumu nasıl anlatacağımı bilmiyorum. Aslında oldukça tuhaf bir çok şey oluyor. Mesela bilgisayar durduk yere yeniden başlatıyor. Yine durduk yere mavi ekran geliyor ve yeniden başlatıyor. Tabi bide en kötüsü oyuna giriyorum hemen 1-2 dakika sonra oyunda ses tekrarlayıp duruyor. Yani bunu nasıl anlatayım aynı ses hızlı hızlı tekrarlıyor galiba buna loop deniyor. Sonunda yine sistem kapanıyor ve tekrar açılıyor. İşin ilginç yanı bu olay henüz bilgisayar yeni açıldında oluyor. Yani sistemi açtım 15-20 dakika bu hataları alıyorum sonrasında 10 saat aralıksız oynasam da hata almıyorum. Herhalde böyle bişey yaşayan tek kişi ben değilimdir. Bir yardım edin sabahdan beri bilgisayar açıktı 2 saat kapattım şimdi tekrar açtım yine aynı hatalar.
Sistemim:
  • AMD X3 440
  • AMD R7 240
  • 5GB RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuyu açarken ekran böyle oldu.
IMG_20160827_220833~2.jpg

Reset attım ve tüm gece sabaha kadar hata vermedi. Dediğim gibi PC açıkdığında 10-20 dakika bu hataları alıyorum sonra bişey olmuyor.

5 GB olan Ram muhtemelen 4+1 şeklindedir. Ramleri tek tek dener misiniz?
Sorun bana ekran kartından gibi geldi ama dediğinizide deniyorum.

@Berke Gözübüyük Sabah deniyecem. Ümitsizim ama umarım düzelir. Bu arada işlemci sıcaklığı 63C normal galiba.

Denediniz mi sonuç nedir? Benim bozuk 512 MB Ramim vardı kendisi ekrandaki her bir piksele farklı renk verirdi o yüzden denemenizi önerdim.
Saolun sorun dediğimiz gibi çıktı. Şuan 4GB olarak tek slot RAM kullanıyorum sorun yok. Demek ki MHz aynı olsa markada aynı olsa sorun çıkabiliyor.
Tekrardan çok teşekkür ederim. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar sorun RAM de olabiliyormuş.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı