R7 240 frekans arttırırken arıza verdi

Vecdimehmet27

Centipat
Daha fazla  
Selam, ikinci elden bir R7 240 aldım ve ilk gün gayet güzel bir şekilde çalıştı fakat Radeon Adrenalin üzerinden frekans arttırma yaptığım zaman kartım arıza verdi ve şu an driver ekran kartını görmüyor Aygıt Yöneticisi ile baktığım zaman Windows bu aygıtı durdurdu diyor, BIOS pilini vs çıkarttım her şeyi yaptım ve en son kartın içini açtım, aldığım adam macunu yenilediğini söylemişti fakat macunu yanlış sürmüş ve macunun bir kısmı devrelerin üstüne taşmıştı, macun iletken mi değil mi bilmiyorum ama şu an kart çalışmıyor, buraya da son çare olarak yazıyorum, yardım edin bakıp geçmeyin.

Bildiğim kadarıyla frekans arttırılınca bir sorun olacak derecede arttırıldıysa kart direk çöp olmaz, hata verip kapanır ve ayarları sıfırlar. Frekans değerlerini yavaş yavaş mı arttırdınız, bir anda fazla mı arttırdınız?

@Gapirkont hocam stok olarak 1800mhz bellek hızıyla geldi ben bellek hızına dokunmadım, ben gpu hızını ayarladım ve 780mhz den yavaş yavaş 1000mhz yaptım ama güç değerleriyle oynamadım, zaten o yüzden arıza verdi galiba
@Gapirkont şuan sistemimde eski kartım olan gf 9500 gt takılı durumda ve normal bir şekilde çalışıyor, isterseniz kartın verdiği arızanın resmini atabilirim

Yeni konular

Geri
Yukarı