R7 240 Overclock sonrası kilitlenme

Phusro

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba. MSI R7 240 2GB DDR3 ekran kartımı overclock ettim. GPU clock: 1040 Memory clock: 965 Power control: +%6 bu ayarları yaptım. Daha sonra 1 ay kullandım ve Rainbow Six Siege oynarken birden bilgisayar kitlendi. Mouse hareket etmiyor, mouse renklerini değiştiremiyorum. Farem G300S. Yani tamamen kitlendi, Alt+F4 falan çalışmıyor. Daha sonra ekran kartını çıkarttım, temizledim, yeniden taktım falan girdim yine kitlendi bilgisayar. Driver sildim tekrar yükledim çözüldü ama daha sonra bilgisayarı yeniden başlattığımda yine kitleniyordu oyunda. Format attım (W10 64 bit) düzeldi tekrar başlattım gene kitlenmeye başladı. Daha sonra bir şeyi farkettim, sürücüyü silip yeniden yükleyince eğer kapatmazsam bilgisayarı, bilgisayar kitlenmiyor. Şuan her bilgisayarı açtığımda sürücüyü silip tekrar yüklüyorum ancak öyle oyun oynayabiliyorum. Bilgisayar özelliklerimi aşağıya yazacağım.

İşlemci: Intel i5 650 3.2 GHz
Ekran Kartı: MSI R7 240 2GB DDR3
Anakart: Pegatron IPMIP-GS H55
Bellek: 4GB DDR3 1333 MHz

Yanlış yazdıysam diye CPU-Z resimlerini koyuyorum.
Bu arada iki şey yazmayı unutmuşum. Birincisi format attıktan sonra overclock yapmadım. İkincisi overcloklu halinda max. sıcaklığı 65 dereceydi.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    16,1 KB · Görüntüleme: 1.272
  • 2.png
    2.png
    7,2 KB · Görüntüleme: 1.257
  • 3.png
    3.png
    9,7 KB · Görüntüleme: 1.259
  • 4.png
    4.png
    9,6 KB · Görüntüleme: 1.262
  • 5.png
    5.png
    10,9 KB · Görüntüleme: 1.255
  • 6.png
    6.png
    9,8 KB · Görüntüleme: 1.249
Son düzenleyen: Moderatör:
Evet genellikle ekran kartına yapılan overclock sağlıklı olmayınca bilgisayarın donması veya reset atması gibi birtakım sıkıntıları doğurabilir. Yükselttiğiniz tüm değerleri eski hızına düşürün. DDU rehberindeki adımları Takip edip sürücüyü tamamen kaldırın. Sonra da kartın sitesinden en güncel sürücüyü indirin.

Varsayılan saat hızına tekrar dönün eski sistemlerde hız aşırtma sağlıklı olmuyor.
Zaten geri döndürmüşdüm.
Evet genellikle ekran kartına yapılan overclock sağlıklı olmayınca bilgisayarın donması veya reset atması gibi birtakım sıkıntıları doğurabilir. Yükselttiğiniz tüm değerleri eski hızına düşürün. DDU rehberindeki adımları Takip edip sürücüyü tamamen kaldırın. Sonra da kartın sitesinden en güncel sürücüyü indirin.
Dediğiniz program ile kaldırıp güncel sürücüyü indirdim ama sonuç hala aynı.
Yardım edicek yok galiba :(

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı