R7 240 sistem Valorant'ta ani FPS düşüşleri

SLR Nirvana

Hectopat
E5450
4 GB DDR2 800 Mhz
R7 240 4GB
Bu sistemi aşağıdaki sisteme yükselttim:
E5450 (X5460 olacak.)
8 GB DDR3 1333 MHz
R7 240 4 GB
870 Evo 500 GB SSD

Buna rağmen Valorant oyununu akıcı bir şekilde oynayamıyorum. Benimkine benzer sisteme sahip arkadaşlar DDR2 4 GB olmasına rağmen akıcı bir şekilde oynayabiliyor üstelik grafik ayarları ortada iken :D. Tüm grafik ayarlarını en düşüğe çekmeme rağmen FPS değerim çatışma içinde 50-60-70 oluyor ve bazen drop giriyor. Benim hatam nerede? Neyi yanlış yapıyorum?

Bende de aynı sıkıntı var işlemcim Pentium G540, 6 GB DDR3 RAM, R7 240 var oyuna sürekli donuyor, takılıyor önüme adam gelince oyun donuyor ve ben çoktan takım arkadaşlarımı izliyor oluyorum.

2 nizinde işlemciler bayağı eskiler.
Bir CPU kullanımını kontrol edin oyunun anormal bir şey var mı diye ve işlemciyi temizleyin.
Ayarlardan drop sebebiyeti verecek olanları kapatın.
Bir şey değişmezse işlemcileriniz yaşlılığından kaynaklıdır darboğaz yapıyor olabilir.

Açıkçası işlemcilik bir durum olduğunu düşünmüyorum. Yine E5450/X5460 vs. Xenon işlemci kullanan arkadaşlar R7 240 ekran kartı ve DDR2 4GB bellek ile akıcı bir şekilde oynayabiliyor. O zaman o arkadaşların da işlemcisi yaşlı hocam? İllaki ters bir şey var.

Açıkçası işlemcilik bir durum olduğunu düşünmüyorum. Yine E5450/X5460 vs. xenon işlemci kullanan arkadaşlar R7 240 ekran kartı ve DDR2 4 GB bellek ile akıcı bir şekilde oynayabiliyor. O zaman o arkadaşların da işlemcisi yaşlı hocam? İllaki ters bir şey var.

Çoğunlukla drop sebebi işlemci veya RAM'den oluyor RAM'iniz gayet ideal olayda işlemciye kalıyor ama oyunda optimizasyon sorunu varmış bu aralar oyundan da kaynaklı olabilir siz genede bazı ağır ayarları kısın sıcaklık değerlerini kontrol edin bir şey yoksa yeni güncellemeleri bekleyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı