R7 240 sistemde RAM'ler takılınca bilgisayar sürekli yeniden başlıyor

samet889

Hectopat
Daha fazla  
RAM
DDR3
SSD veya HDD modeli
Sandisk
Ekran kartı
MSI R7 240
Anakart
DDR3
İşlemci
i5
Merhaba değerli Technopat ailesi, dün gece civarlarında elektrik gitti bilgisayarda çalışırken (kasa). Gidince her zamanki yaptığım gibi arkadan fişini çekip uyudum kalktığımda fişi takıp Power tuşuna bastığımda 1-2 saniyeliğine tüm ışıklar yanıyor kapanıyor ve bu sonsuza dek böyle devam ediyor. Kasanın içini açıp RAM'ları söktüm 2X 8 GB sökünce açıldı tek tek denedim açılmadı. Sorun ne olabilir yardım eder misiniz? Psikolojim bozuldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba değerli Technopat ailesi, dün gece civarlarında elektrik gitti bilgisayarda çalışırken (kasa). Gidince her zamanki yaptığım gibi arkadan fişini çekip uyudum kalktığımda fişi takıp Power tuşuna bastığımda 1-2 saniyeliğine tüm ışıklar yanıyor kapanıyor ve bu sonsuza dek böyle devam ediyor. Kasanın içini açıp RAM'ları söktüm 2X 8 GB sökünce açıldı tek tek denedim açılmadı. Sorun ne olabilir yardım eder misiniz? Psikolojim bozuldu.

RAM'lere ya da PSU'ya zarar gelmiş olabilir. İşlemcinizde IGPU'ya da APU varsa Ekran kartını söküp Onboard ile açmanızı tavsiye ederim. Yine açılmazsa, Elektriği kestirenlere bela okuyarak yeni parçalar alman gerekebilir.

RAM'lere ya da PSU'ya zarar gelmiş olabilir. İşlemcinizde IGPU'ya da APU varsa ekran kartını söküp onboard ile açmanızı tavsiye ederim. Yine açılmazsa, elektriği kestirenlere bela okuyarak yeni parçalar alman gerekebilir.

Hocam gerçekten bıktım 2.kez geliyor başıma bir çaresi yok mudur statik elektrik gibi bir şey midir inanın şartlar zor parçalar çok pahalı.

Hocam gerçekten bıktım 2.kez geliyor başıma bir çaresi yok mudur statik elektrik gibi bir şey midir inanın şartlar zor parçalar çok pahalı.
Evdeki diğer şeyleri fişten çekip açmayı deneyin, bizim eski apartmanımızda topraklama arızalıydı elektroniklerim hep yanmıştı, bu topraklama kötüyse elektrik kesintisinde statik elektrik oluşmuş olabilir.
Evdeki diğer şeyleri fişten çekip açmayı deneyin, bizim eski apartmanımızda topraklama arızalıydı elektroniklerim hep yanmıştı, bu topraklama kötüyse elektrik kesintisinde statik elektrik oluşmuş olabilir.
Birde kasaya vs. dokununca elektrik çarpıyormu elinizi ?
İşlemcinizin modeli nedir ?

Bir de kasaya vs. dokununca elektrik çarpıyor mu elinizi?

Çarpmıyor hocam denedim az önce yine aynı. 😔

Birde kasaya vs. dokununca elektrik çarpıyormu elinizi ?

İşlemcinizin modeli nedir ?
İ5 3570 Hocam
Onboard tekniğini denediniz mi ?
Hemen deniyorum
İ5 3570 Hocam

Hemen deniyorum
Olmadı hocam maalesef

Son bir umut daha var, anakartta bir pil göreceksiniz(saat piline benzer. Çember), onu söküp, PSU'nun kablosunu çıkarıp biraz bekleyip pili takıp PSU kablosunu takıp yeniden denemek. Bu da olmazsa bilgisayarcıya götürmenizi öneririm.

Eğer bu sorun 2. defa başınıza geliyorsa, elektrikçi çağırıp toprak hattı bağlatın evinize, topraklama çok önemlidir. Kalitesiz yapılırsa 50 kerede yaptırsan en pahalı PSU'yuda alsan o PC yanar. Malum Türkiye'deyiz. Müteahhit oğluna bir model üst BMW almak için toprak hattını plaka yöntemi ile yaptırmışsa dediğim gibi elektrikçi çağırmalısınız. Başka bildiğim bir yöntem yok. İyi akşamlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı