R7 240 Ve AMD Ryzen 3 1200 Sistem Uyumu

Aras Sevim

Centipat
Normalde işlemci de AMD almayacaktım i3 9100F ya da i3 2120 alacaktım fakat ikisi de AMD olunca uyumlu olur diye düşündüm darboğaz yapar mı uyumlu olurlar mı oyunlarda en azından tatmin edici bir FPS alır mıyım? Çoğunlukla CS Valorant GTA 5 vs. oynuyorum yardımcı olabilir misiniz?

Normalde işlemci de AMD almayacaktım i3 9100F ya da i3 2120 alacaktım fakat ikisi de AMD olunca uyumlu olur diye düşündüm darboğaz yapar mı uyumlu olurlar mı oyunlarda en azından tatmin edici bir FPS alır mıyım? Çoğunlukla CS Valorant GTA 5 vs. oynuyorum yardımcı olabilir misiniz?

Sisteminizi yazar mısınız komple ve bütçenizi sizin için en iyi seçenegi sunmak istiyorum.

knk yaklaşık 1 hafta- 10 gün önce tam olarak bu sistemi topladım 8gb 3000mhz ram r7 240 eskiden kalma elimde vardı ve ryzen 3 1200af a320ms-h ve aerocool500w vx plus kasa ile sadece ilerde ekran kartı değiştiricem o ayrı cs go en düşükte 80-120 arası en yüksekte 30-40 arası fps veriyor valorant bende yok bilemiyorum gta 5 de bu ekran kartıyla 50-60 fps görüyor en düşük ayarlarda texture ve population ayarlarını high yapınca 30-40 fps oluyo ama drop felan olmuyor ilerde yükseltme yapıcaksan alabilirsin bütçe çok az ise bence ama yine de sen diğer arkadaşlara da danış ben yanıltmıyım.

Aynı sistem bende de var anakartım ASUS EX-A320M Gaming 2 GB maksimum paylaşılan belleği var sizinkilerle aynı FPS değerimi alırım yoksa 1 tık fazla mı?
valla yalan konuşmiyim paylaşılan bellek kısmını ilk defa sizden duydum ama gpu olmadığı zaman cpu daki grafik birimine verilebilen maksümum ram miktarından bahsediyorsanız ki sanırım öyle o zaman daha düşük de alabilirsiniz belki ama benim bildiğim bu işlemcide dahili grafik birimi yok.Sizin işiniz şuan harici gpu ile olduğundan muhtemelen aşağı yukarı aynı değerleri alırsın

Geri
Yukarı