R7 240 voltaj ayarı

Daha fazla  
Meslek
R34'ün direksiyonu.
Biliyorum sıkıldınız benden :/ ama bu son vallahi :D şimdi bakın voltaj kısmını not defterlerini kurcalayarak açtım. R7 240 ekran kartıma ne kadar voltaj vereyim?

OC.PNG

Nasıl açtınız acaba? Onun da rehberini beklerim şahsen :) HD 5750 kartıma UV yaparım belki, çok ısınıyor namussuz :)

@Yiğitt35
Hocam:
adım 1. Afterburner'ın en son sürümünü çalıştırdığınızdan emin olun.
adım 2. MSI Afterburner ana dizininize gidin ve "MSI Afterburner" başlıklı cfg dosyasını bulun. Sadece basit kelime işlem fonksiyonlarına ihtiyacınız olacağından not defteri ile açın.
adım 3. aşağıdaki giriş alanları için aşağı kaydırın (veya arama işlevini kullanın) ve "="

Unlockvoltagecontrol = 1
Unlockvoltagemonitöring = 1
Unofficialoverclockingeula = ı confirm that ı am aware of unofficial overclocking limitations and fully understand that MSI will not provide me any Support on it.
Unofficialoverclockingmode = 1

Düzenlemelerini yapın ardından, not defterinden çıkmadan önce "kaydet" i tıklayın.

adım 4: MSI Afterburner profiles klasörünüze gidin. (C: \ program files (X86) \ MSI Afterburner \ profiles)
adım 5: "ven_10'de & dev..." adlı dosyayı sağ tıklayın ve> özellikler'e gidin. > güvenlik.
adım 6: "kullanıcılar (kullanıcı adı\Kullanıcılar)" üzerine tıklayın "düzenle"yi seçin ve sonra aşağıdaki izin kutuları ile ilk kutu için "izin ver" i işaretleyin - tam kontrol.
adım 7: "ven_10'de & dev..." adlı dosyayı açın ve aşağıda gördüğünüz her şeyi bununla değiştirin.

[Startup]
Format=2
Corevoltageboost=
Powerlimit=
Thermallimit=
Thermalprioritize=
Coreclkboost=
Memclkboost=
[Settings]
Vddc_generic_detection=1

adım 8: dosyayı kaydedin ve MSI Afterburner'ı yeniden başlatın.
adım 9: MSI Afterburner ayarlarına gidin ve genel> "voltaj kontrolünün kilidini aç" ve "voltaj izlemenin kilidini aç" altındaki kutuları işaretleyin ve ardından Tamam'a tıklayın ve Afterburner'ı yeniden başlatın.
son: GPU voltaj kontrolü açılır ve OSD'de GPU voltajını izlemenin yanı sıra + 100Mv'a kadar kullanılabilir.

Yokmu bir çözümü olan?
@Jotariel hocam vallaha yordum sizide ama :/
Nasıl açtınız acaba? Onun da rehberini beklerim şahsen :) HD 5750 kartıma UV yaparım belki, çok ısınıyor namussuz :)

Hocam biliyor musunuz? Kaç arttırabilirim.

Son düzenleme:
MSI Afterburner'dan voltaj sınırını geçemezsiniz. Yani 1150 mvta takılı kalıyor. VRAM soğutmanız yoksa 1300MHz sorun çıkartabilir. Tek tek voltaj arttırıp MSI kombuster ile test edin. İdeal değere ulaşırsınız.

MSI Afterburner'dan voltaj sınırını geçemezsiniz. Yani 1150 mvta takılı kalıyor. VRAM soğutmanız yoksa 1300MHz sorun çıkartabilir. Tek tek voltaj arttırıp MSI kombuster ile test edin. İdeal değere ulaşırsınız.

Hocam şimdi ben voltajı kaça çıkartayım 1100'de şu an. 1150'ye kadar çıkıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı