R7 265 Görüntü gelmeme sorunu

00 raiser

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, i5 4460 işlemci, MSI H97 PC Mate, ASUS R7 265 sistemim var. İşletim sistemim win 10. Battlefield 1 oynarken ara ara karıncalı gri ekran ile normal görüntü arasında gidip gelme oldu ve bilgisayarım dondu. Yeniden başlattığımda windows simgesinden sonra ekran siyah olarak kalıyor ve sistem tekrar donuyor ama güvenli modda sorunsuz açılıyor ekran kartını söküp, ana kartın dahili monitör çıkışına bağladım monitörümü sorunsuz açıldı. Tekrar ekran kartımı taktığımda yine aynı problemle karşılaştım, sorun yüzde doksan ekran kartımda lakin bilgisayarcı harddiskten de olabilir dedi. Sizlerinde fikrini almak isterim. Son olarak MSI H97 PC mate ile uyumlu 600 TL barajını geçmeyen bir ekran kartı önermenizi rica edeceğim. Saygılar.

Geçtiğimiz günlerde oyun farkı ile birebir aynı problemi, aynı model kart (Sapphire) ile yaşadım. Ekran kartı driver yüklendiği anda chipset devreye giriyor ve görüntü kayboluyor. Garantiyi kontrol ettiğimde bir kaç ay önce bittiğini gördüm. Bu durum pek tesadüf gibi gelmedi açıkçası. Benzer sorunları aynı marka da yaşamış değişik postlar da buldum. Sapphire ve Amd ikilisine bir daha yaklaşmayacağıma eminim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı