R7 265 sistem donuyor ve oyun oynanmıyor

devonoir

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
EVGA GeForce RTX 2060 KO ULTRA GAMING 6GB
Intel i3-10100F
MSI PRO H410M-B Intel H410
Kioxia 500GB Exceria Serisi NVMe M.2 SSD
Kingston HyperX Fury 16 GB (2x8) 3200 MHz
Bilgisayarım son zamanlarda epey yavaşlamıştı. Yaklaşık 7 yıllık bir bilgisayar CS:GO'da normalde 100-120 FPS alıyordum. Bugün format attım PC'ye sıfırdan başlangıç yapmak için her neyse ekran kartı driverimi güncelledim ilk olarak ama sıkıntılı olan şey PC'nin donuyor olması. CS:GO indirdim ardından ve oyunun tüm ayarlarını yaptım (Ekran Çözünürlüğü, grafik ayarları, vs.) Ama ne yaptıysam ana menüde 60 oyunda ise 20 FPS alıyorum Windows'u performans moduna ayarladım ama ne yaptıysam olmadı. Acaba başka ne yapabileceğim konusunda bilgisi olan bir arkadaş yardımcı olursa çok mutlu olurum.

EDİT: Sistem
Powercolor Turboduo AMd Radeon R7 265 2GB OC edition Ekran kartı
Intel Core i5 4460 3.2 GHZ
8 GB DRR3 RAM
1 Tb harddisk
Asus HB1M-C anakart
500 w PSU

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinizin üzerinde bulunan termal macun zamanla kurumuş olabilir ve yenilenmesi gerekebilir.
Cihazınızın içi tozlanmışsa fan ve kasa temizliği yapmanız gerekebilir.
Sizlere tavsiyem kaliteli bir termal macun ile işlemcinizin üzerinde bulunan ve zamanla kuruyan termal macunu yenileyiniz. İşlemcinizin üzerinde bulunan termal macunu kaliteli bir termal macun ile yılda 1 kere yenilemeniz yeterlidir.
Cihazınıza belirli periyotlarda bakım yapmayı ihmal etmeyiniz.
Eğer bunları kendiniz yapamıyorsanız güvenilir bir teknik servise cihazınızı götürüp belirli periyotlarda bakımını yaptırabilirsiniz. İyi günler.

İşlemcinizin üzerinde bulunan termal macun zamanla kurumuş olabilir ve yenilenmesi gerekebilir.
Cihazınızın içi tozlanmışsa fan ve kasa temizliği yapmanız gerekebilir.
Sizlere tavsiyem kaliteli bir termal macun ile işlemcinizin üzerinde bulunan ve zamanla kuruyan termal macunu yenileyiniz. İşlemcinizin üzerinde bulunan termal macunu kaliteli bir termal macun ile yılda 1 kere yenilemeniz yeterlidir.
Cihazınıza belirli periyotlarda bakım yapmayı ihmal etmeyiniz.
Eğer bunları kendiniz yapamıyorsanız güvenilir bir teknik servise cihazınızı götürüp belirli periyotlarda bakımını yaptırabilirsiniz. İyi günler.
Dostum termal macunum şu an işlemcide var 3 ay kadar öncesinin ve kasayı daha dün temizledim . Ama ne yaptıysam nafile.

Hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz ?
Windows 10 Pro kullanıyorum .
Sorun PSU, RAM, ssd/hdd de olabilir. Donup takılı kalma genellikle bu 3Ü arasında olur. Bende HDD vardı yük altında donuyordu SSD aldım geçti.
SSD alacak param yok şu anlık dostum . Ama anlamadığım daha düne kadar iyi kötü 100 fps veren pc nasıl olduda 20 fps vermeye başladı.

Windows 10 Pro kullanıyorum.

SSD alacak param yok şu anlık dostum. Ama anlamadığım daha düne kadar iyi kötü 100 FPS veren PC nasıl olduda 20 FPS vermeye başladı.

İlk olarak kasayı temizle, driverları doğru yükle, varsa termal macun sür (yanlış sürme durumunda PC açılmayabilir). Bu dediklerimi yaptıktan sonra takılı olan disklere sağlık testi yapıp sonuçları paylaş.

Windows 10 Pro kullanıyorum .

SSD alacak param yok şu anlık dostum . Ama anlamadığım daha düne kadar iyi kötü 100 fps veren pc nasıl olduda 20 fps vermeye başladı.
HDD'nize bad sector taraması yapınız sağlık durumunu öğreniniz.
Bilgisayarınız dar boğazda yapıyor olabilir.
Nasıl kullanacağına dair video da var
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Deniyeceğim teşekkürler.

İlk olarak kasayı temizle, driverları doğru yükle, varsa termal macun sür (yanlış sürme durumunda PC açılmayabilir). Bu dediklerimi yaptıktan sonra takılı olan disklere sağlık testi yapıp sonuçları paylaş.
Deneyeceğim teşekkürler
Hocam tarama yaptım hiç bir sorun bulunamadı.
Deniyeceğim teşekkürler.

Deneyeceğim teşekkürler

1653333300435.png

Son düzenleme:
Deniyeceğim teşekkürler.

Deneyeceğim teşekkürler

Eki Görüntüle 1397657
Sistemin açılmasıyla birlikte arkaplanda otomatik olarak çalışan ve sistemin performansını olumsuz anlamda etkileyen uygulamalar varsa kapatmayı deneyebilirsiniz.

Geri
Yukarı