R7 265 VS GTX 750 TI

Skeptical2

Hectopat
Daha fazla  
Bazı yerlerde psu'ya göre önerilmiş, benim psu Xilence 500W. Sizce hangisi? Ayın 26'sında almaya gideceğim, size de sorayım dedim. Benim aklımda gtx 750 Ti var ama abim de r7 265 diyor. Birkaç test videosunda R7 265'in daha iyi olduğunu gördüm ama yin ede sorayım dedim. Sizce hangisi?

Son düzenleyen: Moderatör:
R7 265'e güç kaynağınız yettiği için güç tüketimi problem olmayacak. Nvidia diyenler yeni mimari demesine rağmen yeni çıkacak olan DX12 AMD kartlarda daha çok performans sergileyecek. AMD neredeyse piyasaya çıkan her yeni oyun için Beta driver yayınlıyor. Ne zaman girseniz mutlaka yeni bir Driver görürsünüz.

Ben R7 265 diyorum.

6-7 FPS R7 265 oyunlarda önde 750ti'dan. Ama gerek yazılım ve sürücüler gerekse mimari olarak 750ti daha tercih edilesi. Ben 970'den önce hep Ati ve AMD kullandım. Ancak NVIDIA'nın sunduklarını ve yazılımlarını daha çok beğeniyorum ben. Şahsi görüşüm.

R7 265'e güç kaynağınız yettiği için güç tüketimi problem olmayacak. Nvidia diyenler yeni mimari demesine rağmen yeni çıkacak olan DX12 AMD kartlarda daha çok performans sergileyecek. AMD neredeyse piyasaya çıkan her yeni oyun için Beta driver yayınlıyor. Ne zaman girseniz mutlaka yeni bir Driver görürsünüz.

Ben R7 265 diyorum.

Oyuna gelmeyin AMD yüksek performans falan vermeyecek. Verecek olsa yeni ekran kartları ve işlemciler üretmek için tonlarca para harcamaz. Öyle olacak olsa beklerler DirectX12 çıkmasını beklerler, çıkmadan önce de bir kaç tane para sayma makinesi alırlardı yanlarına :ROFL:.Ayrıca DirectX12 çıktığında bu sonuçlara göre R9 285 performansına yakın bir performans vereceği görünüyor.

1.jpg

Son düzenleme:
Bu biraz kişisel bir tercih aslında, oyunlarda R7 265 yüksek performanslı 750Ti'a kıyasla. Ama GTX 750 Ti daha az güç tüketiyor, DSR ile deneysel şeyler yapabiliyorsunuz, ShadowPlay de cabası. Amd tarafında ShadowPlay'in alternatifi var mı bilmiyorum ama ben de aynı ikilemde kalarak seçimimi Nvidia'dan yana yaparak GTX 750 Ti aldım, herhangi bir sıkıntısını görmedim.

Oyuna gelmeyin AMD yüksek performans falan vermeyecek. Verecek olsa yeni ekran kartları ve işlemciler üretmek için tonlarca para harcamaz. Öyle olacak olsa beklerler DirectX12 çıkmasını beklerler, çıkmadan önce de bir kaç tane para sayma makinesi alırlardı yanlarına :ROFL:.Ayrıca DirectX12 çıktığında bu sonuçlara göre R9 285 performansına yakın bir performans vereceği görünüyor.

Eki Görüntüle 77579
GTX 980 zaten R9 290X'den üstün bir kart. Bunun nesini karşılaştırıyorsunuz?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı