R7 2700 ve RX 580 sistem toplama

Wİndows 10

• 32 bit

• 64 bit

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

hayaldeolan

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar RX580 sistemi kendimce bir şeyler topladım. Burada değiştirmemi önerdiğiniz yada yanlış eklemiş olduğum parçalar varsa yardımcı olur musunuz?
  • AMD Ryzen 7 2700 Soket AM4 3.2GHz 20MB Önbellek 8 Çekirdek İşlemci
  • MSI B450 GAMING PLUS AMD B450 Soket AM4 DDR4 3446MHz (A-XMP) HDMI DVI Anakart
  • CORSAIR 16GB(2X8GB) DDR4 3200MHz CL16 Siyah Vengeance RGB Pro Dual Kit Ram
  • MSI RX580 Armor OC 8GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı
  • Thermaltake View28 RGB Riing Edition Mid Tower Siyah Kasa - (PSU yok)
  • Power Boost 750W 80 Plus GOLD Full Modüler Fanlı ATX PSU
  • SAMSUNG 250GB 860 EVO SATA 3.0 2.5" SSD (550MB Okuma / 520MB Yazma) - Yerel disk C için
  • SAMSUNG 500GB 860 EVO SATA 3.0 SSD (550MB Okuma / 520MB Yazma)
  1. 1ms Monitör önerir misiniz? (Max. 1.000 TL)
  2. Seçtiğim kasada PSU yok 80+ ve temizlemesi kolay kasa önerir misiniz? (Uygun olabilir ya da ileride kasanın içine başka sistem de koyabilirim. Fiyat çok olmazsa iyi olur.)
  3. Mekanik klavye ne olabilir? (Max. 200 TL kablosuz tercihimdir ama olmazsa kablolu da olabilir)
  4. Mouse ne olabilir? (Max. 200 TL kablosuz tercihimdir ama olmazsa kablolu da olabilir)
  5. Kulaklık ne olabilir? (Max. 200 TL)
  6. Bu sisteme Windows 10 32 bit mi? yoksa 64 bit mi? tercih etmeliyim
Zaman ayırdığınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU bu sisteme olamamış kaliteli markalara yönelin. Kullanım amacı ne olacak peki? Bütçeye toplam ne kadar?
Bütçe Monitör, Klavye, Mouse, Kulaklık dahil en fazla 9.000 lira. Udemy'den Video Editleme, Photoshop, Java, C, Html derslerini öğrenmek isteyeceğim. Temel düzeyde dahi birşeyler öğrenmem zaman alacak ama ilerisi için bu durum olabilecek birşey. Tabii bu arada oyunda oynarım ayrıca 😁. Belki 1-2 turnuvadan birşeyler de gelir 🤔😒.
PSU bu sisteme olamamış kaliteli markalara yönelin. Kullanım amacı ne olacak peki? Bütçeye toplam ne kadar?
Ankete oy vermediyseniz oy verebilir misiniz?Başkasının aklında da bu ikilem varsa çözülür.

2700 gereksiz bir işlemci oyun için gerek yok. 2600 veya 2600X seçin kalan parayla daha iyi soğutmalı bir ekran kartı seçin Armor serisi çok sesli kötü bir tasarım inan sesinden rahatsız olursunuz. Kasa kötü hava akışı kötü onun yerine NZXT 500 veya P350X gibi kasalar seçin derim. Güç kaynağı olarak bugün alabilirseniz Cooler Master MasterWatt 650W olan model 400 lira gayet uygun fiyatta. SSD ucuz seçebilirsiniz Adata 480 GB SSD modelleri kampanyalı diye biliyorum varsa onu seçin o da gayet yeterli.

2700 gereksiz bir işlemci oyun için gerek yok. 2600 veya 2600X seçin kalan parayla daha iyi soğutmalı bir ekran kartı seçin Armor serisi çok sesli kötü bir tasarım inan sesinden rahatsız olursunuz. Kasa kötü hava akışı kötü onun yerine NZXT 500 veya P350X gibi kasalar seçin derim. Güç kaynağı olarak bugün alabilirseniz Cooler Master MasterWatt 650W olan model 400 lira gayet uygun fiyatta. SSD ucuz seçebilirsiniz Adata 480 GB SSD modelleri kampanyalı diye biliyorum varsa onu seçin o da gayet yeterli.
Yardım ettiğiniz için teşekkürler.
  • Sizce 2600 mü? 2600X mi?
  • Ekran kartı öneriniz nedir?
  • Monitör, Klavye, Mouse, Kulaklık öneriniz nelerdir?
Bende 80+ olmayan modeli var 350 watt 2 senedir kullanıyorum sıkıntı çıkarmadı.
Daha önce kullanmadım ama PSU da 80+ olması elektrik faturasının yüklü gelmemesini sağlıyormuş.

Yardım ettiğiniz için teşekkürler.
  • Sizce 2600 mü? 2600X mi?
  • Ekran kartı öneriniz nedir?
  • Monitör, Klavye, Mouse, Kulaklık öneriniz nelerdir?
Daha önce kullanmadım ama PSU da 80+ olması elektrik faturasının yüklü gelmemesini sağlıyormuş.
Farketmez arada aşırı fark varsa işlemcilerde 2600 alıp kendiniz OC yaparak aynı performansa ulaşırsınız eğer OC işinden anlıyorsanız kaliteli soğutucu alırsınız ileride iyi verim alırsınız.
Ekran kartı RX 580 Sapphire kartları olabilir. Olurda fiyat artırırım diyorsanız RX 590 ama çok fark yok her ikisinde.
Monitör ve diğerieri için bütçe ne kadar?
Klavye bu olabilir.
Fare bu olabilir sensör bakımından iyi olsa da ağır faredir eğer hızlı oynuyorsanız size göre değil.
Yukarıda iki örnek attım ama bütçe belirtirseniz daha iyi öneriler sunabilirim.

Monitör ve diğerieri için bütçe ne kadar?
Yukarıda iki örnek attım ama bütçe belirtirseniz daha iyi öneriler sunabilirim.
Konu basında bütçeler yazıyor.
1ms Monitör önerir misiniz? (Max. 1.000 TL)
Mekanik klavye ne olabilir? (Max. 200 TL kablosuz tercihimdir ama olmazsa kablolu da olabilir)
Mouse ne olabilir? (Max. 200 TL kablosuz tercihimdir ama olmazsa kablolu da olabilir)
Kulaklık ne olabilir? (Max. 200 TL)

Bu kısım 7,500 TL gibi bir fiyatı var. Ama sadece bir yerden baktım detaylı araştırmadım. Toplam olarak Monitör, Klavye, Mouse, Kulaklık, Kasa Hepsi 9.500-10.000 (Max.) TL arası bir fiyat düşünüyorum.
  • AMD Ryzen 7 2700 Soket AM4 3.2GHz 20MB Önbellek 8 Çekirdek İşlemci
  • MSI B450 GAMING PLUS AMD B450 Soket AM4 DDR4 3446MHz (A-XMP) HDMI DVI Anakart
  • CORSAIR 16GB(2X8GB) DDR4 3200MHz CL16 Siyah Vengeance RGB Pro Dual Kit Ram
  • MSI RX580 Armor OC 8GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı
  • Thermaltake View28 RGB Riing Edition Mid Tower Siyah Kasa - (PSU yok)
  • Power Boost 750W 80 Plus GOLD Full Modüler Fanlı ATX PSU
  • SAMSUNG 250GB 860 EVO SATA 3.0 2.5" SSD (550MB Okuma / 520MB Yazma) - Yerel disk C için
  • SAMSUNG 500GB 860 EVO SATA 3.0 SSD (550MB Okuma / 520MB Yazma)
PSU olarak High Power 600W tavsiye ederim.
Açıkçası ben sistem toplarken sonunda 500W, 700W, 850W vs. yeter diyemiyorum çünkü bu Watt nasıl hesaplanıyor bilmiyorum. Peki bu sisteme 600W yeter mi?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı