R7 2700U vs R7 3700U vs R5 3500U Laptop Tercihi

Attığınız modellerin ikisinde ekran kartı yok, dahili grafik birimi var. Diğerinin de ekran kartı laptop üreticilerinin "harici ekran kartı var" diyerek satabilmek için kullandıkları bir ekran kartı, dahili grafik birimlerinden daha iyi değil.

Bu modeller ofis kullanımı için tasarlanmış, iyi bir soğutma sistemleri yok. Ben gaming laptopta witcher 3 oynarken 80-85 dereceleri görüyorum. Bu laptoplar çok fazla ısınacağı için turbo boost kapanacak, U serisi işlemcilerin normal frekansında da oyun oynayamazsınız zaten.

Attıklarınız kötü laptoplar değil, ama istediğiniz amaca yönelik değiller.

Witcher 3'te 25-35 fps arası değerler alırsınız tahminen.

Ekran kartı kötü değil sadece Ultra Ayarlar'da oynatmaz ayrıca withcher 3 RAM istiyor 8 GB RAM yetmiyor oyunun minimum değerlerine bile 8 GB yetmiyor bu yüzden.

Bunun RAM'ini istediğim gibi ayarlayabiliyorum önerir misiniz
Attığınız modellerin ikisinde ekran kartı yok, dahili grafik birimi var. Diğerinin de ekran kartı laptop üreticilerinin "harici ekran kartı var" diyerek satabilmek için kullandıkları bir ekran kartı, dahili grafik birimlerinden daha iyi değil.

Bu modeller ofis kullanımı için tasarlanmış, iyi bir soğutma sistemleri yok. Ben Gaming laptopta Witcher 3 oynarken 80-85 dereceleri görüyorum. Bu laptoplar çok fazla ısınacağı için Turbo Boost kapanacak, U serisi işlemcilerin normal frekansında da oyun oynayamazsınız zaten.

Attıklarınız kötü laptoplar değil, ama istediğiniz amaca yönelik değiller.

Witcher 3'te 25-35 FPS arası değerler alırsınız tahminen.

Önerebileceğiniz var mı :/

Casper tercih etmem bende bir kere alma gafletine düştüm çok ısınıyor bunu iyi biliyorum. Tercihim uygun olarak Lenovo olur. Hemde hiç düşünmeden termal çözümleri çok çok iyi.

Bütçemi biraz artırdım sizi uğraştırıyorum ama yeni seçenekler buldum sanki bunlar daha mı iyi

Bilgisayarı gidipte taşımayacaksan. Yani yıllardır masada duracaksa gidipte laptop alma. Kuzenim hiçbir zaman laptopu bir yere götürmedi. Hep masada kaldı 3000 TL vermişti. Pişman olmuştu. O zaman dolar 2 falandı. Sadece evde kalacaksa gidip masaüstü topla. Dışarıda da kullanacaksan laptop al.

Bilgisayarı gidipte taşımayacaksan. Yani yıllardır masada duracaksa gidipte laptop alma. Kuzenim hiçbir zaman laptopu bir yere götürmedi. Hep masada kaldı 3000 TL vermişti. Pişman olmuştu. O zaman dolar 2 falandı. Sadece evde kalacaksa gidip masaüstü topla. Dışarıda da kullanacaksan laptop al.

Kesinlikle doğru %100 haklısınız. Ama şuda var laptoplar su an biraz daha F/P çünkü monitör ve ekran kartları biraz bütçeyi zorluyor.

Onda sende haklısın. Ben çok gördüm gidipte laptop alıp ev sınırı dışına çıkarmayan. Ben o yüzden yazdım.

Gene doğru gene haklısın ama dediğim gibi ne yazık ki laptop'lar şu an biraz daha uygun misal en basit Monster i9 9900K model RTX 2080 4K ekran olan laptop 23 bin eh şimdi aynısı toplamada 30 bin onun için laptop daha cazip.

Yeni konular

Geri
Yukarı