R7 2700X sistem "Kernel Power 41 (63)" hatası

yusufcanmuslu0

Zeptopat
Daha fazla  
Sistem düzgün kapatılmadan yeniden başlatılmış. Bu hatanın nedeni sistemin yanıt vermeyi durdurması, kilitlenmesi veya beklenmeyen bir şekilde güç kaybına uğramış olması olabilir.

Evet hatam bu ETS 2 Full ayarlar ekran kartım 75 dereceyi görüyor fakat eskiden görmüyordu bilgisayarımda korsan hiçbir şey yok yani yazılımsal olduğunu düşünmüyorum oyun oynarken bir anda kapanıyor ve sadece RAM'ların RGB ve anakartın RGB'si yanıyor.

Bir de çoğu oyunda yapıyor,
Minecraft.
PUBG (Steam)
CS:GO
Valorant.
Gibi oyunlarda yapmıyor fakat.

Medieval dynasty.
Battlefield 4 hariç hepsi.
GTA 5 Full ayarlar.
Gibi daha niceleri yapıyor.

Sistem şu.
Ryzen 7 2700X.
MSI GTX1660s Gaming OC.
Corsair Vengeance RGB Pro 8x2.
Gigabyte B450 Elite.

Ben sıkıntının ekran kartı olacağından şüpheliyim benim sadece ekran kartını test edebileceğim bir uygulama öneriniz var mı?

Bir de bu sorunu çözen kim olursa dilesin benden ne isterse :D fun mark 41 dk da 70 derece olduve PC kapandı GPU testi.

Hocam aynı hatayı ben de yaşadım. Sorunu ekran kartında sanmıştım fakat RAM'lerden biri bozukmuş bu yüzden yapıyormuş RAM'lerinizi kontrol edin. Tek tek farklı slotlarda deneyin 2 ramide.

Hocam sanırım bu sorunun bir den fazla kaynağı olabilir. Daha önce bu sorunu çözen bir arkadaşın mesajından alıntı:
Bu hata genelde PSU, hızlı başlatma ve Realtek'ten kaynaklanıyor. Yazdıklarımı yapıp deneyimlerinizi paylaşın ki diğer mağdurlarda yararlansın. Şu ana kadar herhangi bir sorun yaşamadım.

Yaptığım işlemler;

1. XMP aktif hale getirdim. Elle RAM frekanslarını atıyordum önceden.
  2. BIOS ayarlarından ve Windows ayarlarından hızlı başlatma seçeneğini pasif hale getirdim.
  3. BIOS'u ve tüm driverlarımı güncelledim.
  4. Aygın yöneticisinde "Ses, video ve oyun denetleyicisi" sekmesinde benim 2 adet uygulama vardı. Realtek ve NVIDIA High Definition Audio. Araştırdığım forumlarda bunun Realtek sürücüsünden yapabileceğini söylemişlerdi. Deneyip çözenler de vardı açıkçası. Realtek'e sağ tıklayıp devre dışı bırak dedim.
  5. Windows'u sürüm 1903'e güncelledim.
  6. Tüm sürücülerimi kontrol edip, güncel olmayan varsa güncelledim.
  7. Elektrik kablosunu voltaj korumalı bir ara kabloya bağladım.
  8. Kasamın içerisinde dışarıda herhangi bir kablo kalmayacak şekilde kablolama yaptım

RAM testini nasıl yaptınız? Memtest86 ile mi yoksa 2 RAM'i de ayrı ayrı denediniz mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı