R7 370 Oyunlarda Ani FPS Düşüşleri

mlhsah

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba.
Benim şikayetim ani donmalar ve ani FPS düşmeleri. Bilgisayarı ikinci el olarak almıştım ve açıkçası format atmaya üşendiğim için böyle kullanmak istedim, aldığımda Windows 8.1 yüklüydü eski bilgisayarımdan oyunlarım için ayırdığım harddiskimi söküp yeni aldığım bilgisayara taktım herhangi bir sıkıntı yoktu. CS:GO oyununda grafik ayarlarını sıfırladığımda otomatik olarak sistemin oynatabileceği en yüksek seçenekler geliyordu ama bilgisayarda virüs varmış gibi masaüstünde yenile yaptığım zaman arka planda bir şey çalışıyormuş gibi farenin yanında bir şeyler dönüyordu sürekli. Format atmaya karar verdim ve Windows 10 kurdum mevcut driverlerin CD'leri elimde olmadığı için internetten araştırarak anakart ve ekran kartı driverlerini manuel kurdum ses sürücüleri de aynı şekilde yani sistem şu an güncel gözüküyor.
Ama aldığımda Windows 8.1 yüklüyken en yüksek ayarlarda 180-250 ve dahada çıkan FPS değerleri Windows 10'a geçtiğimde yarı yarıya düştü en yüksek ayarlarda şuan aldığım FPS değeri 120-170 ve daha da düşüyor aniden 70-80'e kadar düştüğü oldu ve yukarıda yazdığım sistemin oynatabileceği otomatik ayalar en düşük ve orta seviye haline geldi. Sizden ricam önerileriniz var ise bana söyler misiniz?
  • İşlemci: Intel® Core i3-4160 CPU @ 3.60GHz
  • Anakart: GIGABYTE H81M-S2V Intel H81 Soket 1150 DDR3 1600MHz
  • RAM: GSKILL 8GB RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 Tek Modül
  • Ekran Kartı: MSI R7 370 GAMING 2G 2GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12
  • PSU: XIGMATEK TAURO SERİSİ 80PLUS BRONZE 500W MODÜLER GÜÇ KAYNAĞI
Formattan sonra FPS düşüp çıkıyor diye ekstra fan taktırdım yinede fayda etmedi acaba sıkıntı neyden olabilir arkadaşlar?

-Msi Afterburner programını açıp birşeyler yüklemeye çalıştım , yardımcı olur musunuz eksik olan değer varsa söyler misiniz.

-Resimler bunlar oyun içi ayarlar şuan yüksekte de aynı düşükte de düşükte biraz akıcı ama aynı şekilde takılmalar oluyor yüksekte biraz daha FPS düşüyor takılmalar yine aynı. :(

Dosya Ekleri

• csgo_2017_12_15_20_44_59_820.jpg
    csgo_2017_12_15_20_44_59_820.jpg
    189,4 KB · Görüntüleme: 81
  • Resim1CS.jpg
    Resim1CS.jpg
    314,2 KB · Görüntüleme: 74
  • Resim1CS.jpg
    Resim1CS.jpg
    314,2 KB · Görüntüleme: 59
  • Resim2CS.jpg
    Resim2CS.jpg
    371,3 KB · Görüntüleme: 50
  • Resim3CS.jpg
    Resim3CS.jpg
    371,3 KB · Görüntüleme: 84
Evet bütün ayarları denedim , Yüzey Biçim Optimizasyonu, Shader Cache , Chill ve diğer ayarlarıda teker teker denedim ve ne yazık ki sorunum hala çözülmedi kime sorsam işlemcin düşük diyor.İlk aldığımda Windows 8.1 yüklü iken herhangi bir sıkıntısı yoktu Ful ayarlarda '180 - 250' civar fps alırken şimdi en düşük ayarlarda bu FPS değerinin yarısını alıyorum şuanda. Temiz yükleme yaparak Windows 7 , Windows 10 sürümlerini kullandım. İşin garip kısmı çoğu zaman en yüksek ayarlarda ve en düşük ayarlarda aynı FPS yi de aldığım oldu en yüksek ayarlarda ki takılmalar hariç tabi. Şuanda yine Windows 10 kullanıyorum ve geçen gün bilgisayar oyun oynarken birden kilitlendi reset atmak zorunda kaldım. Resetten sonra bilgisayarı açmaya çalıştığımda Windows yükleme ekranı gelmeden yarıda kendi kendini kapattı sistem sonra kendi kendine açılmaya başladı ve yeniden yarıda kapandı. Kasanın kapağını açıp sata girişlerini vs. söküp tekrar taktım , RAM eri çıkartıp yuvaları temizledim kabloları toparladım vs. açıldı tekrar. Bilgisayarın durumu bu acaba sıkıntısı gerçekten işlemciden olabilirmi ? Birde Msi AfterBurner programlarıyla kontrol ettiğimde RAM kullanımı baya yüksekti 8 GB RAM CSGO gibi oyunlarda yeterli değil mi ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı