Çözüldü R7 370 sistem ekranda yeşil çizgiler çıkıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Calmatom

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 5 yıldır kullandığım bir masaüstü bilgisayara sahibim. Bu sabah bilgisayarım üzerinden video izlerken birden ekran bembeyaz oldu. Bu beyazlığın üzerinde sık olmayan yeşil çizgiler vardı. Daha sonra yeniden başlattım ve bu sefer HDMI ile görüntü ekrana gelmedi. Ekran kartının DVI girişinden bağlanmayı denedim, görüntü geldi ancak Windows 10 masaüstü açılmadı. Bende BIOS'a giriş yaptım ve resimlerdeki yeşilimsi tonların olduğu bir ekranla karşılaştım. Format atmayı denedim ve format sonrası masaüstümde resimlerde olan yeşil çizgilerin olduğunu gördüm. Bu görüntüyü HDMI ile alamıyorum, DVI bağlantısı ile alıyorum. HDMI denediğimde hiçbir görüntü gelmiyor. Ekran kartım mı bozuldu sizce?

Sistem özellikleri;
Anakart: Gigabyte GA-H97M-HD3
İşlemci: Intel Core i5-4460 3.40 GHz.
RAM: G.Skill DDR3-1600 CL9 8 GB 1333 MHz
Ekran kartı: R7 370 Nitro Gaming 2 GB GDDR5.
HDD: 1TB 7200 RPM.
PSU: Zalman GLX 600 Watt.

Dosya Ekleri

• ekran1.jpg
    ekran1.jpg
    278,7 KB · Görüntüleme: 74
  • ekran2.jpg
    ekran2.jpg
    77,1 KB · Görüntüleme: 79
  • ekran3.jpg
    ekran3.jpg
    223,1 KB · Görüntüleme: 91
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam monitörünüzün ömrü bitmiş olabilir yani ekran yanığı olabilir tavsiyem bir bilgisayarcıya göstermeniz veya yeni bir monitör almanız.
Mönitürümü laptobuma takıp denedim, herhangi bir problem yok.
Prizde çoğaltıcı var mı?
Evet, var. Bir adet akım korumalı priz duvardaki prize bağlı. Bu akım korumalı prize de bağlı olan 5'li bir priz var.

Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 5 yıldır kullandığım bir masaüstü bilgisayara sahibim. Bu sabah bilgisayarım üzerinden video izlerken birden ekran bembeyaz oldu. Bu beyazlığın üzerinde sık olmayan yeşil çizgiler vardı. Daha sonra yeniden başlattım ve bu sefer HDMI ile görüntü ekrana gelmedi. Ekran kartının DVI girişinden bağlanmayı denedim, görüntü geldi ancak Windows 10 masaüstü açılmadı. Bende BIOS'a giriş yaptım ve resimlerdeki yeşilimsi tonların olduğu bir ekranla karşılaştım. Format atmayı denedim ve format sonrası masaüstümde resimlerde olan yeşil çizgilerin olduğunu gördüm. Bu görüntüyü HDMI ile alamıyorum, DVI bağlantısı ile alıyorum. HDMI denediğimde hiçbir görüntü gelmiyor. Ekran kartım mı bozuldu sizce?

Sistem özellikleri;
Anakart: Gigabyte GA-H97M-HD3.
İşlemci: Intel Core i5-4460 3.40 GHz.
RAM: G.Skill DDR3-1600 CL9 8 GB 1333 MHz.
Ekran kartı: R7 370 Nitro Gaming 2 GB GDDR5.
HDD: 1TB 7200 RPM.
PSU: Zalman GLX 600 Watt.

Ekran kartında sorun oluşmuş olabilir.

Farklı prizlere bağlamayı dene. Priz bozulmuş olabilir.
Evet şuan 5'li prizin yerine başka bir priz denedim ve HDMI ile görüntü alabildim. Yeşil çizgilerde kaybolmuş durumda. Çok teşekkür ederim yardımlarınız için.
Hocam HDMI veya VGA kablosu ile ilgili olabilir .
Sorun prizden kaynaklıymış. Çok teşekkür ederim yardımlarınız için yine de.

Geri
Yukarı