R7 370 Valorant oynarken mavi çizgiler çıkması yandığını mı gösterir?

Khalashniqov

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar. 2016 yılından beri "ASUS R7 370" ekran kartını kullanıyorum. Valorant oynuyorken bir anda ekranda mavi çizgiler oldu ve bilgisayar cevap vermedi. Kendi tuşundan yeniden başlattım fakat "onarım başlatılıyor" gibi bir yazı ile karşılaştım ve ekranda sorun çözme benzeri bir Windows paneli açıldı fakat format atmama rağmen hiçbir zaman PC'yi tam olarak açma kısmına ulaşamadım. Pandemiden ötürü kasayı 1 saatlik mesafe olan yere otobüs ile taşımak istemiyorum. Ama bir yandan da "ya sıkıntı ekran kartında değilse" diye düşünmeden edemiyorum. Acaba bu konuda bir fikir verebilecek birileri var mıdır?
Ekran kartını söküp tekrar taktım işlemciyi de tekrar söküp taktım fakat bir sonuç alamadım. Etrafımdakilerden ekran kartını fırına koy falan gibi öneriler alıyorum bir bilenden tavsiye alsam daha iyi olacak gibi duruyor. Şimdiden teşekkürler eğer ilgilenen olursa.

Son düzenleyen: Moderatör:
Harddisk sorunu da olabilir gibi geldi bana, onarım falan diyince. Eğer iyi kötü bir disk bulabilirsen denemek için, veya flash bellekten boot edebilirsen ekran kartında mı, harddiskte mi olduğu belli olur.
Bence ekran kartını fırına atma, fırınlama dedikleri işlem mutfaktaki fırınla yapılmıyor. Bilgisi olan insanlar ısıtarak kartı bir süre daha kullanılabilir yapıyor ama o da kalıcı biz çözüm değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı