R7 3700 X ve RTX 2070 Super Valorant düşük kaynak kullanımı

İşletim sistemi
Windows 10

RecaizadeHayri

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar. Sorunum şu; Valorant oyuncusuyum. Sistemimde bir darboğaz söz konusu yok. Sistem Valorant'a kat ve kat yetecek sitem diye düşünüyorum. Benim problemim şu; işlemcim R7 3700 X ekran kattım RTX 2070 Super Gaming X Trio
Anakart MSI b-550'a Pro. RAM'lar 2x8 16 GB 3600 MHz Corsair. 480 GB M.2 SSD ve 1 TB HDD var sıvı soğutma vesaire hepsi var sıcaklıktan yana da bir sıkıntım yok. Tek sorunum Valorant'a giriyorum GPU kullanımı menüdeyken %90'larda CPU %20-30'larda oyuna bir giriyorum rekabetçi moda veya poligona fark etmiyor oyun içine girince GPU kullanımı %30'lara düşüyor CPU da %20-30 arası en yüksek ayarlarda da en düşük ayarlarda da değişmiyor kullanım. V-Sync vesaire hiçbiri aktif değil. Benchmark testi yaptım bütün bileşenler sorunsuz çalısırken ekran kartı %55 düşük performans çıktı sonucu ama sorunu bulamıyorum. He bir de oyunu oynarken Alt Tab yaptığım zaman görev yöneticisine geçtiğim zaman GPU %si 30'dan 99'a kadar cıkıyor oyuna girince tekrardan düşüyor.
Son olarak eklemek istediğim monitörümde 2 k. İşlemci sıcaklıgı Max 57. GPU sıcaklıgı Max 60.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Zaten kullandığınız ekran kartı Valorant gibi basit oyunlar için aşırı fazla kart boşa yüke girmiyor. %55 kullanım ile gayet yeterli FPS alacaksınız. FPS sorununuzla ilgili hiçbir şey yazmıyor konuda. Büyük ihtimal 200+ alıyorsunuzdur. Bence herhangi bir sorun yok.
Kartın tam yüke girmesinden ziyade aldığınız FPS hertzden yüksek ve anlık drop yemediğinizi gözlemlemek önemli. Performansı bu belirler kullanım oranı değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Zaten kullandığınız ekran kartı Valorant gibi basit oyunlar için aşırı fazla kart boşa yüke girmiyor. %55 kullanım ile gayet yeterli FPS alacaksınız. FPS sorununuzla ilgili hiçbir şey yazmıyor konuda. Büyük ihtimal 200+ alıyorsunuzdur. Bence herhangi bir sorun yok.
Kartın tam yüke girmesinden ziyade aldığınız FPS hertzden yüksek ve anlık drop yemediğinizi gözlemlemek önemli. Performansı bu belirler kullanım oranı değil.
Öncelikle cevap yazdıgınız için teşekkür ediyorum . Evet fps den yana bir sıkıntım yok sadece oyunu alta attımda gpu kullanımı 99 olurken oyuna girdiğimde 30 a düşmesini anlıyamıyorum . Mesela poligona giriyorum zor modu açıyorum oyunu alta atıyorum 99 oluyor oyuna giriyorum hemen çatır çutur gpu kullanımı düşene kadar vuruyorum düşünce vuramamaya baslıyorum . Önceden böyle sorunlarım yoktu acaba nvdia expirence ile ekran kartı driver sürekli güncelliyle güncelliylemi böyle oldu anlıyamadım

Yeni konular

Geri
Yukarı