R7 3700U ani sıcaklık değişimleri

berkerturk

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, "Lenovo Ideapad S-145 API Ryzen 7 3700U Vega 10" bu dizüstü bilgisayarı kullanmaktayım. Birkaç haftadır özellikle sadece tarayıcı açıkken bile ısının çok yükseldiğini ve fanın açıldığını fark ediyorum. Yük halinde değil de sadece tarayıcı açıkken bir anda 60-80 derece arasında ani sıcaklık değişimleri oluyor. Virüs taraması, Windows güncellemelerini yaptım ve gereksiz bir program çalıştırmamaya da özen gösterdim fakat bu durum devam etmekte. Alta görseller bırakıyorum. Sizlerin bu konuda bir fikri varsa benimle paylaşabilir mi? Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Görev yön.jpg
    Görev yön.jpg
    87,8 KB · Görüntüleme: 29
  • HW Monitor.jpg
    HW Monitor.jpg
    81,1 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleyen: Moderatör:
Sıcaklıklar yüksek. En son ne zaman içini açıp temizleme ve termal macun sürme işlemi uyguladınız?
Bilgisayar çok eski sayılmaz aslında bu yüzden henüz termal macununu değiştirmedim. Kasasını açtığım zaman garanti kapsamından çıkmıyorsa değiştirebilirim. Bu konu hakkında bir fikriniz var mı acaba?

Bilgisayar çok eski sayılmaz aslında bu yüzden henüz termal macununu değiştirmedim. Kasasını açtığım zaman garanti kapsamından çıkmıyorsa değiştirebilirim. Bu konu hakkında bir fikriniz var mı acaba?
Garantisi devam ediyorsa, garantiye yollayıp temizleme vs. yaptırabiliyorsanız yaptırın. (Lenovo böyle bir işlem uyguluyor mu bilmiyorum.) Garantisi devam etmiyorsa iyi bir termal macun alın. İçini açıp güzelce temizleyin bir termal macunu sürün. Sıcaklık değerleri gözle görülür derecede düşer.

Garantisi devam ediyorsa, garantiye yollayıp temizleme vs. yaptırabiliyorsanız yaptırın. (Lenovo böyle bir işlem uyguluyor mu bilmiyorum.) Garantisi devam etmiyorsa iyi bir termal macun alın. İçini açıp güzelce temizleyin bir termal macunu sürün. Sıcaklık değerleri gözle görülür derecede düşer.
Teşekkür ederim ilginiz ve cevaplarınız için.

Garanti kapsamında bu uygulamayı yapıp yapamayacağım hakkında bilgi edinirsem buraya yazacağım. Eğer bilgisi olan arkadaşlar varsa da lütfen bilgilendirsin bizleri.

Teşekkür ederim ilginiz ve cevaplarınız için.

Garanti kapsamında bu uygulamayı yapıp yapamayacağım hakkında bilgi edinirsem buraya yazacağım. Eğer bilgisi olan arkadaşlar varsa da lütfen bilgilendirsin bizleri.

Hocam bana kalırsa yaparlar.
Bir de şu link sorunuza yardımcı olabilir.

Geri
Yukarı