R7 3700u, FIFA 21 düşük FPS

Dante

Kilopat
Selam arkadaşlar, oyun oynama derdinde değildim ama FIFA'yı rahat çalıştırdığını görünce arada oynarım diye FIFA yükledim. Performans testlerine baktığımda rahat çalıştırıyor gözüküyordu. Fakat yükleyip açınca kastı. Normalden de düşük ayarlarla açmama rağmen kasmaya devam etti. FPS çok düşüktü.

https://www.epey.com/laptop/lenovo-thinkpad-e15-g2-20t8001stx.html laptop bu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Performans videosu burada.

Lenovo BIOS'unda XMP ayarları ayarlanamadığı için RAM MHz değişimi yapamıyorum.

Sürücülerim güncel.

Yapmam gereken ne olabilir acaba?

Selam arkadaşlar, oyun oynama derdinde değildim ama FIFA'yı rahat çalıştırdığını görünce arada oynarım diye FIFA yükledim. Performans testlerine baktığımda rahat çalıştırıyor gözüküyordu. Fakat yükleyip açınca kastı. Normalden de düşük ayarlarla açmama rağmen kasmaya devam etti. FPS çok düşüktü.

https://www.epey.com/laptop/lenovo-thinkpad-e15-g2-20t8001stx.html laptop bu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Performans videosu burada.

Lenovo BIOS'unda XMP ayarları ayarlanamadığı için RAM MHz değişimi yapamıyorum.

Sürücülerim güncel.

Yapmam gereken ne olabilir acaba?
Aynı sorunu bende yaşıyorum çoğu Laptop kullanıcılında bu FIFA 21'de aniden ağırlaşma ve kasma sorunları mevcut yapacak bir şey yok sanırım. Ben de de 63FPS sabit almama rağmen FPS düşmese de ani bir ağırlaşma girip çıkıyor.

Aynı sorunu bende yaşıyorum çoğu Laptop kullanıcılında bu FIFA 21'de aniden ağırlaşma ve kasma sorunları mevcut yapacak bir şey yok sanırım. Ben de de 63FPS sabit almama rağmen FPS düşmese de ani bir ağırlaşma girip çıkıyor.

Oyun için yapılmış bir bilgisayar değil benimki zaten ama yine de performans alabiliyor gözüküyor FIFA 21'de. Video'daki adam da laptoptan oynuyor nasıl 60 fps rahatlıkla oynuyor da aynı ekran kartı işlemciye sahip laptopumda oynayamıyorum acaba bir şey mi eksik onu merak ediyorum. Sen yine 60 fps normal oynarken ağırlaşma arada oluyor. Bende tamamen bir performans düşüklüğü var.

Yeni konular

Geri
Yukarı