R7 3700X RTX 2070 sistemde darboğaz olur mu?

istanbul2023

Picopat
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle herkese hayırlı ramazanlar dilerim. Aşağıdaki gibi bir sistem toplamayı düşünüyorum. Darboğaz yaşar mıyım, işlemcim ekran kartım besleyebilir mi?

AMD Ryzen 7 3700X. (Wraith Prism stok fanı)
MSI B550 Tomahawk
Asus Rog Strix RTX 2070 OC.
Gskill Trident Z Neo 32GB 3600 CL 16 RAM.
Corsair 4000D Airflow.
Corsair RM750 80+ Plus Gold.
Samsung 870 EVO 500GB SSD.

3700X, RTX 2070'i paşa paşa götürür, sorun olmaz.
Çok teşekkür ederim hocam. Peki anakartımı Mortar WIFI seçmek istiyorum ama MiniATX olduğunu öğrendim onun. Hava sirkülasyonu için MiniATX seçilmemeli diye okudum doğru mudur?

Sistem kaliteli bayağı. Darboğaz olmaz ama bellekleri 2x16 şeklinde alın. Orada öyle bir ibare göremedim çünkü o yüzden söylüyorum.
Ben de 2x16 olarak alacağım Vatan'da indirim vardı WEB'e özel 2650'ydi 2 gün önce bugün baktım kalmamış şanssızlık

Olmaz tabikide.

Çok teşekkür ederim hocam. Peki anakartımı Mortar WIFI seçmek istiyorum ama MiniATX olduğunu öğrendim onun. Hava sirkülasyonu için MiniATX seçilmemeli diye okudum doğru mudur?

Ben de 2x16 olarak alacağım Vatan'da indirim vardı WEB'e özel 2650'ydi 2 gün önce bugün baktım kalmamış şanssızlık
MiniATX sıkınıtı yapmaz.

Mini ATX kasa için söylemişlerdir onu. Anakartın ATX olması veya mATX olması hava sirkülasyonunu etkilemez.

Mini ATX kasa için söylemişlerdir onu. Anakartın ATX olması veya mATX olması hava sirkülasyonunu etkilemez.
Peki benim yukarıdaki sistemde mATX bir anakart seçsem parçaların sığma problemi yaşar mıyım ondan emin olamadım

Her şey güzel sorun olmaz ancak 4000d airflow kasada iki adet fan geliyor diye biliyorum.
RGB fanlı versiyonunda önde 3 tane fanla geliyor. Bunlar yeterli olur mu sizce hocam?

Peki benim yukarıdaki sistemde mATX bir anakart seçsem parçaların sığma problemi yaşar mıyım ondan emin olamadım

RGB fanlı versiyonunda önde 3 tane fanla geliyor. Bunlar yeterli olur mu sizce hocam?

Egzoz fanı olmadan kullanım tavsiye edilmez sorun değildir ancak yükselen sıcak havanında atılması lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı