Çözüldü R7 3700X sistem Memtest86 sonucu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hangottom

Hectopat
Makaleler
4
Arkadaslar benim bilgisayarim en basta acilirken RAM hatasi veriyor bazen. Sonra reset atiyorum normal Boot ediyor sonra duzelip masaustune giriyor. Memtest86 yaptim RAM'ler tertemiz. Sikinti acaba anakartta mi? Yoksa RAM ile anakart arasinda uyumsuzluk mu var? Sistem:
AMD Ryzen 7 3700X.
ASUS Prime X570-PRO.
ASUS ROG STRIX RTX 2080 Super.
G.Skill ripijavs 3600MHz CL18 2X8.
Samsung 970 Evo Plus 500GB.
Seagate 1TB HDD.
Corsair RM850.
Corsair iCUE 465X.
Cooler Master ML240L v1.
@Bora Dere @Ma'at @Lockheed @PanzerTR @Recep Baltaş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Güncelleme sonrası sonuçları bildirirsiniz.

Bellek uyumluluğunun artırıldığı da belirtilmiş zaten bu sürümde.
1605026516966.png
Etiket gelmedi konuyu kendim gördüm ve konuyu tam kavrayamadım.

Bir ''bip'' tarzı ses veriyor mu?
RAM'leri söküp takmayı kenarlarını temizlemeyi denedin mi?
Yerlerini değiştirmeyi denedin mi?

Sorunu anlayamadığımdan soruyorum.

Etiket gelmedi konuyu kendim gördüm ve konuyu tam kavrayamadım.

Bir "bip" tarzı ses veriyor mu?
RAM'leri söküp takmayı kenarlarını temizlemeyi denedin mi?
Yerlerini değiştirmeyi denedin mi?

Sorunu anlayamadığımdan soruyorum.

Hocam "bip" gelmiyor. PC sorunsuz çalışıyor ama ilk açılışta RAM hatası veriyor. Sonra reset atıyorum düzeliyor. Restart da falan problem yok. RAM'leri söküp yerini değiştirmem biraz zor radyatör ile deyiyorlar ve radyatörü sökmem lazım sene sonu temizlik yapacağım zaman yapabilirim. Acaba anakart ile RAM uyumsuz olabilir mi?
intel 1.png

intel 2.png

Hocam Intel diyor? @PanzerTR o zaman benim sistemim ile uyumsuz?

intel 1.png

intel 2.png

Hocam Intel sistem için diyor ben AMD kullanıyorum sonunda v harfi olanlar Intel için sanırsam. Ben en iyisi bunu satışa çıkartıp 3200MHz CL16 ripijaws alayım...

Hocam Intel sistem için diyor, ben AMD kullanıyorum. Sonunda V harfi olanlar Intel için sanırsam. Ben en iyisi bunu satışa çıkartıp 3200 MHz CL16 Ripjaws alayım...
Yanlışım yok ise XMP teknolojisi, Intel'e ait olduğundan öyle diyor. Anakartın uyumluluk listesinde direkt olarak sizin bellekler yer alıyor. BIOS güncel mi? Bazı BIOS sürümleri ile bellek uyumluluklarının artma durumu var.

Yanlışım yok ise XMP teknolojisi, Intel'e ait olduğundan öyle diyor. Anakartın uyumluluk listesinde direkt olarak sizin bellekler yer alıyor. BIOS güncel mi? Bazı BIOS sürümleri ile bellek uyumluluklarının artma durumu var.

BIOS sürümüm 2606. yeni beta sürüm ve bir tane daha var. Betadan öncekisini flash belleğe kurdum. Yükleyip deneyeceğim. Yüklemeye korkuyorum çünkü her BIOS sürümü stabil olmuyor. Öncekinde restart falan da atılmıyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı