R7 3700X sistem oyunlarda görüntü gidiyor

AEZX

Decapat
Daha fazla  
Sistem özellikleri;
AMD Ryzen 7 3700X.
ASUS ROG STRIX B550-F GAMING.
XPG D50 4133MHz CL19.
Western Digital Black 500GB M.2
Western Digital 500GB HDD.
ASUS ROG Thor 850W Platinium.
Cooler Master ML240 V2.
Corsair iCUE 4000X.
NVIDIA GeForce GTX970😁

Ekran kartı sorunlu olabilir, sürücüleri kaldırıp yükleyebilirsiniz, sürücüleri güncelleyebilirsiniz. Benim aklıma bunlar geldi varsa daha fazladı arkadaşlar yardımcı olacaklardır.

Sistem özellikleri;
AMD Ryzen 7 3700X.
XPG D50 4133MHz CL19.
Cooler Master ML240 V2.
Corsair iCUE 4000X.
NVIDIA GeForce GTX970😁
İşemcinize veya ekran kartınıza herhangi bir overclock işlemi yaptınız mı?

İşemcinize veya ekran kartınıza herhangi bir overclock işlemi yaptınız mı?

Bügün hariç. Hayır sistemime hiçbir overclock yapmadım.

sistem özellikleri;
AMD Ryzen 7 3700X.
XPG D50 4133MHz CL19.
Cooler Master ML240 v2.
Corsair iCUE 4000X.
NVIDIA GeForce GTX970😁

Sanırım tam bilgi veremedim konuyu açarken CTRL+ bir şeye bastım sayfa yenilendi falan orada bir şeyler oldu baktım konu yüklenmiş kaldı öyle bu yüzden yazı sadece sistem özelliklerinde kaldı. İlk olarak sistemimi 9 Nisan da topladım ve aldığım ilk gün HDD'e format atıp M.2'ye Windows kurdum sonra birkaç ihtiyacım olan uygulamalar vs yükledim bütün ekipmanların sürücülerini güncelledim (bu arada TV'de oynuyorum) sonra sistemi test etmek istedim Need for Speed Underground 2 yükledim 😄 ve 1 2 dakika oynadım sonra ekran karardı şaşırdım TV sinyal yok diyor lakin PC hâlâ çalışıyor ilk başta anlam veremedim başka oyunlar indirip onlardada denedim gene aynı şeyler başıma geldi böyle böyle iyice hevesim kaçtı sonra.
1.çözümüm
RAM'lerin yerini değiştirdim 1 3 diye takmıştım sonra 2 4 olarak değiştirdim gene oldu aynı RAM'leri aynı slotlarda değiştirdim (2 4) gene oldu (arkadaşlar 4133MHz RAM'e ne gerek var sistem kaldırmayabilir dediler) 32 GB 3200MHz RAM taktım gene oldu.

2.çözümüm bilgisayara format attım sürücüleri silip bir daha yükledim Windows'u sildim.

3.çözümüm
TV'dendir dedim TV'leri değiştirdim gene oldu.

4.çözümüm
Başka bir arkadaşın Ryzen 2700X + 2060 ekran kartını taktım gıcır gıcır oynadım sonra kendi işlemcimi taktım (macunları yeni) gene bir problem olmadı sonra GTX 970i taktım ve problem gene başıma geldi anladım ki ekipmanlar darboğaz yapıyor ama kafama takılan bunlar nasıl NFS 2 gibi bir oyunda çakışma yapabiliyor ve ICUE'den baktığım zaman anakartın temp #11i genelde 85 ve üzeri derecelerde (boşta)

5.olabilecekler
İşlemci ısnıyordur diyeceğim ama sıvı soğutma çok iyi soğutuyor bir hatası yok kasa hava almıyor derseniz oda yok (kasayı tavsiye ederim) +commender Pro yanında geldi anlamadım 😄 Power'da sıkıntı var desek ayıptır söylemesi o kadar çalıştık para bayıldık arkadaş Platinium al dedi daha değiştirmek zorunda kalmazsın dedi. Anlam veremiyorum 6 gündür bu sorunla boğuşuyorum gerçekten hevesim kaçtı.

6.
Bu zamanda sistem toplamakla iyi mi yaptım ya da dizdiğim sistem iyi mi gibi sorular başımı iyice ağrıtmaya başladı.

7.
Anlamadığım darboğaz yapıyor dediler ben bu anakartı alırken 4600MHz destekliyor dendi işlemciyi alırken 3.6GHz dendi OC ile 4'lere çıkıyor işte ben ona göre RAM aldım madem darboğaz yapıyor niye o istatistikleri yazdınız kardeşim (büyük ihtimal ekran kartından hayırlısı bir tamirciye sordurcam ekran kartını)

Okuyan okumayan herkese teşekkürlerimi sunuyorum benim işime yaramayan çözüm belki başka kardeşimizin işine yarayabilir.

Hayırlı ramazanlar. 970♥️

Yeni konular

Geri
Yukarı