R7 3700X sistem Windows ekranı gelmeden kapanıyor

Mandalorian54

Hectopat
RAM
Gskills 16GB 3200Mhz
SSD veya HDD modeli
Sandisk SSD Plus 240GB
Ekran kartı
Sapphire RX590 Nitro+
Anakart
MSI MPG X570 Gaming Plus
İşlemci
AMD Ryzen7 3700X
Cougar STX-700 700W 80+ güç kaynağı kullanıyorum. Viewsonic marka monitörü HDMI ile kullanıyorum, HDMI ile bağladığım için bu monitörde DOS ekranı görünmüyor, görüntü Windows açılış ekranı ile geliyor. Son zamanlarda bilgisayarı açtıktan kasanın ışıkları yandıktan 5-6 saniye sonra, Windows açılış ekranı gelmeden önce kapanıyor. Tekrar açtığımda aynı şeyi tekrar yapıyor. Genelde bir süre elektrikten çektikten sonra açtığımda açılıyor ve saatlerce kullanıyorum bir problem çıkmıyor.
Sorun ne çözemedim. Yardımcı olursanız sevinirim...
Bilgisayar kapandıktan kısa bir süre sonra açtığımda oluyor yada bilgisayarı yeniden başlattığımda oluyor. Ama bilgisayar açıldıktan sonra kendi kendine kapanmıyor. Kendi kendine kapanma sadece başlangıçta Windows ekranı gelmeden oluyor. Bir süre fişten çektikten sonra açabiliyorum genelde bilgisayarı.
Ekran kartı böyle bir duruma neden olur mu? Yoksa güç kaynağında mı bir problem var? Yada problem Anakart ile mi ilgili?

Son düzenleme:
Ekran kartı görüntüyle ilgili sorun yaşatır ancak bilgisayarın kapanmasına neden olduğunu hiç duymadım açıkçası. Sorun güç kaynağında veya ram problemi diye düşünüyorum ikisinde de sorun yoksa anakart.

Yeni konular

Geri
Yukarı