R7 3700X sistemde Windows başlatılmıyor

Kratosmanos

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Malatya
Öncelikle başlığı tam olarak belirleyemedim çok özür dilerim şimdiden. Arkadaşım yeni bir sistem topladı, montajını yaptı ve format attı. Başta monitöre görüntü gelmiş ancak sonradan internet bağlantısı sağlamak için televizyona bağlamış ancak televizyonda görüntü alamamış. Sonra kasayı geri monitöre bağlayıp bilgisayarı başlattığında, ekrana anakart logosu çıktıktan sonra ekran siyah kalıyor Windows başlamıyor.
Sistem özellikleri.
-Ryzen 7 3700X.
-Palit RTX 3070.
-ASUS TUF B550M GAMING Plus.
-Corsair VS550.
-Samsun Evo970 500GB M.2 SSD.
Bu arada dönüştürü ile kullanıyor sistemi. Monitör 19 inch 60 Hz bir monitör tam olarak modelini bilmiyorum.
Bu kısımda gözüme 2 sorun batıyor:
1.si 550W RTX 3070'i besler mi sorusu oluyor. Ne kadar 650W 80+ bir PSU önerilse de beslemesi lazım bu sistemi diye düşünüyorum.
2.si ise dönüştürücüde sorun olabileceği oluyor ancak dönüştürücü ile görüntü aldı ve internette baktığım kadarıyla bu sorunu yaşayan tek kişi arkadaşım değil.
Şu an tekrar format atıyor eğer bu durum tekrar yaşanırsa çözüm olarak ne yapabilir? Sorunu tekrar yaşamayacak olsa da bu konuya sonradan bakacak arkadaşlar için bir arşiv oluşturmuş oluruz en azından. Cevaplarınız için teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı