R7 3700X sıvı soğutma vs. stok fan

yasNbae

Picopat
En iyi cevaplar
0
Yer
Ankara
Sizce 3700X alan birisi Wraith Prism ile mi devam etmeli yoksa sıvı soğutmaya geçmeli mi? Alacaksa da hangisini tercih etmeli soğutma açısından?

RotasızBey

Hectopat
En iyi cevaplar
4
Yer
BesDokuz
Dostum OC yapmayacaksan sıcaklık değerlerini kontrol et bakalım OC yapmadan o soğutucu iş görür diye düşünüyorum. Bütçeniz varsa sıvı soğutmaya geçmeniz iyi olur.

KS
yasNbae

yasNbae

Picopat
En iyi cevaplar
0
Yer
Ankara
Yazılım Mühendisliği veya PC Mühendisliği okumak istiyorum ve şu aralar kodlamalar ile uğraşıyorum render falan yapıyorum da işlemcinin ısındığını görmedim daha ileriye dönük için almalıyım mı?

Neki

Megapat
En iyi cevaplar
25
O İşlemciye yakışacak, ileriye dönük güzel bir NZXT Kraken sıvı soğutma öneririm.

KS
yasNbae

yasNbae

Picopat
En iyi cevaplar
0
Yer
Ankara
Kasa CM MB511 RGB üst tarafa 3'lü 120M sığıyor mu?

adam john

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Bu geçenlerde 800 TL'ye satılıyordu. NZXT'den daha etkin soğutması vardı sanırım. Şu linkten bir incelemeni tavsiye ederim. İllaki piyasaya tekrar girer.

Kasa CM MB511 RGB üst tarafa 3'lü 120M sığıyor mu?
Sitesinde yazdığına göre 2X 120mm, 2X 140mm takılabiliyor. Ama bunlar sadece fan olarak. Sıvı soğutma olarak 120 ve 240 yazıyor.

KS
yasNbae

yasNbae

Picopat
En iyi cevaplar
0
Yer
Ankara
Akakçe de bile fiyat bilgisi yok ise başka bir yerde de yoktur haha

Bu geçenlerde 800 TL'ye satılıyordu. NZXT'den daha etkin soğutması vardı sanırım. Şu linkten bir incelemeni tavsiye ederim. İllaki piyasaya tekrar girer.

Sitesinde yazdığına göre 2X 120mm, 2X 140mm takılabiliyor.
Başka bir marka önerir misiniz? NZXT, Corsair, CM, falan var aklımda o dediğiniz modele de bakıyor olacağım.

adam john

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Akakçe de bile fiyat bilgisi yok ise başka bir yerde de yoktur haha

Başka bir marka önerir misiniz? NZXT, Corsair, CM, falan var aklımda o dediğiniz modele de bakıyor olacağım.
1-2 hafta öncesine kadar fiyatı vardı. Bu soğutucuda blok kenarında ekstra ufak bir fan var ve bu fan anakart üzerindeki bazı parçaların bir miktar soğutulmasına yardımcı oluyor.

Belli başlı markalar var zarten. Ben ilerde işlemci alacağım zaman düşünüyordum almayı. Hep sessiz çalışacak fanlar bakıyorum. Corsair ve CM daha sessiz çalışanlardandı sanırım. Teknik verilerine bir bakın derim.

KS
yasNbae

yasNbae

Picopat
En iyi cevaplar
0
Yer
Ankara
Evet bir tanesinde CM de ses sıkıntısı vardı diye hatırlıyorum. Teşekkürler ^^
1-2 hafta öncesine kadar fiyatı vardı. Bu soğutucuda blok kenarında ekstra ufak bir fan var ve bu fan anakart üzerindeki bazı parçaların bir miktar soğutulmasına yardımcı oluyor.

Belli başlı markalar var zarten. Ben ilerde işlemci alacağım zaman düşünüyordum almayı. Hep sessiz çalışacak fanlar bakıyorum. Corsair ve CM daha sessiz çalışanlardandı sanırım. Teknik verilerine bir bakın derim.
Kusura bakmayın da tek bir sorum olacak MB511'e bu sıvı soğutma üst panele sığıyor mu? Kusura bakmayın tam bilmiyorum :(

Son düzenleme:

Yukarı