R7 3700X sıvı soğutucu ve kasa önerisi

Callactus

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. sistemimde CPU olarak R7 3700X, sıvı soğutucu olarak MSI CoreLiquid 240r kullanıyorum ama soğutma olarak hiçbir etkisini göremedim. 2000 TL'yi geçmeyecek bir şekilde sıvı soğutucu önerir misiniz? Bir de MSI Gungnir 100 kasa kullanıyorum ama hava akışı çok kötü olduğu için sistemim daha çok ısınıyor. Kasa önerisi de yapabilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
2000 TL'ye sıvı soğutucu öneririz önermesine de, kasa da 2000 TL'ye dahil mi yoksa onun da ayrı bütçesi var mı?

İlla sıvı soğutmaya gerek yok bu arada, kaliteli bir kule tipi hava soğutucu ilgilenirsen önerebiliriz; ben PC'ye geçiş yaparken sen de bana cevap yaz :)

2000 TL'ye sıvı soğutucu öneririz önermesine de, kasa da 2000 TL'ye dahil mi yoksa onun da ayrı bütçesi var mı?

İlla sıvı soğutmaya gerek yok bu arada, kaliteli bir kule tipi hava soğutucu ilgilenirsen önerebiliriz; ben PC'ye geçiş yaparken sen de bana cevap yaz :)
Sıvı soğutucu için 2000TL olması yeterli Kasa olarak da içerisine MSI 3070 kart takacağım 3 fanlı sanırım bir tık büyük olacak. Aklımda Cooler Master TD500 var şuan için.

@Callactus

Aslında 3700X'e kaliteli hava soğutma da yeter, ancak sıvı soğutma istiyorsan illaki:

Kule tipi olarak (kasana sığar mı kontrol et):

Kasa olarak ise TD500'den ziyade:

Yeni konular

Geri
Yukarı