Çözüldü R7 3700X ve RTX 2070S Düşük FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AlperCesurr

Hectopat
Herkese merhabalar. 2070 Super'im var. İşlemcim Ryzen 7 3700X. CS'de 100 FPS civarları alıyorum her ayarda. Aynı zamanda diğer oyunlarda da şöyle bir sorun var Very Low'da da Ultra'da da benzer FPS'ler alıyorum. Çözümü bilen varsa yazarsa çok mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Diğer AAA oyunlarını dener misiniz? O güzel sistemle cs nedir ya :/
Cs yi örnek olarak yazdım. Sürekli oynadığımdan değil. Format deneyeceğim çözüm olur ise burada belirtirim tekrardan.
Hocam nvidia denetim masasını açın. 3D ayarların yönetilmesine tıklayın. Orda düşey yada dikey senkronizasyon olması lazım 3D uygulama ayarlarını kullan seçeneği işaretlidir. Onu kapalı yapıp deneyebilir misiniz? Oyuna girince fps_max 300, fps_modem 300, developer 1, net graph 3 kodlarını konsola giriniz. (Kodları CS 1.6'da kullanıyordum. 100 FPS limitini bu şekilde kaldırıyordum CS:GO'da da işe yarar diye düşündüm.)
Malesef işe yaramadı. Format deneyeceğim.
Sonunda... Format attım. Nvidia ayarlarını her şeyi değiştirdim. Ne varsa yaptım. En sonunda şuna ulaştım. Güç ve Uyku kısmında ek güç ayarlarında güç tasarrufunda olduğu içinmiş... Yüksek performansa aldım sorun çözüldü. Yazdıklarınız için teşekkürler.
csde bende düşük fps alıyorum benimde i5 9600k işlemcim var diğer sorunda ise very low'da yük ekran kartından daha çok işlemciye bindiğinden ekran kartı tam performansında çalışmadığından oluyordur ultrada 100 fps aldığın oyunda very low'da 120-130 civarı olur sadece o da dediğim gibi ayarlar düştükçe yük işlemciye bindiğinden oluyor.

Asus Tuf VG27AQ monitörüm. Her şey ultrada da low da da benzer fps ler. Nvidiadan sadece ekran kartını kullanmayı da seçtim yük işlemciye binmiyor yani. Fps_max ı da denedim. Malesef çözüm yok.
Son seçenek format atacağım diğer gün.

nvidiadan sadece ekran kartını kullanmayı seçmen bi işe yaramaz sen oyunun grafiklerini düşürünce otomatikmen yük işlemciye biner seçip seçmemenle alakası yok ve ultra ayarlardaki fps ile low ayarlardaki fps niye canınızı sıktı bu kadar anlayamadım açıkcası

Dostum CS:GO gibi bir oyunda 100 FPS alıyorsan bir sıkıntı var orası kesin. Usenmiyorsan format at derim virüs vs olabilir. Baska hangi oyunda neler oluyor mesela ?

Herkese merhabalar. 2070 Super'im var. İşlemcim Ryzen 7 3700X. CS'de 100 FPS civarları alıyorum her ayarda. Aynı zamanda diğer oyunlarda da şöyle bir sorun var Very Low'da da Ultra'da da benzer FPS'ler alıyorum. Çözümü bilen varsa yazarsa çok mutlu olurum.

Hocam nvidia denetim masasını açın. 3D ayarların yönetilmesine tıklayın. Orda düşey yada dikey senkronizasyon olması lazım 3D uygulama ayarlarını kullan seçeneği işaretlidir. Onu kapalı yapıp deneyebilir misiniz? Oyuna girince fps_max 300, fps_modem 300, developer 1, net graph 3 kodlarını konsola giriniz. (Kodları CS 1.6'da kullanıyordum. 100 FPS limitini bu şekilde kaldırıyordum CS:GO'da da işe yarar diye düşündüm.)

Geri
Yukarı