R7 3700X ve RTX 3070 1080P'de darboğaz yapar mı?

5700 XT'den 3070'e geçişte önemli bir FPS farkı bekliyorsan işlemci de değişmeli. RTX 3070'in tam hakkını almak için 3700X'in tekli çekirdek gücünün yeterli geleceğini düşünmüyorum. 5600X güzel bir tercih olur.

@Xagony attığı videoya baktığımda AC Valhalla ile RDR2'de %5-10 arası kayıp, GTA V ile Death Stranding'de %20-40 civarı kayıp var.
Hocam benim isteğim amd den nvidia ya geçmek artık bıktım amd nin yazılım hatalarından

Merhaba dostlar, şu an R7 3700X ve RX 5700 XT kullanıyorum 1080p ve GPU mu yükseltmek istiyorum ve özellikle artık NVIDIA'ya geçmek istiyorum. Aklımda RTX 3070 var ama darboğaz olur mu diye düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Dostlar birde düşündüğüm model bu sizce iyi mi?

Hocam gözle görülebilecek kadar büyük farklar yaratır mı?
@Abdulkadir Şaşar Hocam DSR açıp 2K'da oynayın yoksa darboğaz olur anladığım kadarıyla.
Hocam peki rtx 3060 alsam benim amacım amd den nvidiaya geçmek performans farkı çok önemli değil

Son düzenleme:
@Abdulkadir Şaşar geçebilirsin o bundan ayrı bir konu. RTX 3070 için harcayacağın paraya ve beklentilere daha güçlü bir işlemciyle yanıt vermek iyi olacaktır. 5700 XT ile 3070 arasında %25 civarı fark var desek, Zen2 Ryzen ile Zen3 arasında da %20 civarı IPC artışı olsa gördüğün gibi birbirlerinin daha iyi tamamlarlar.

3700X ile de kullanabilirsin tabii, ben yalnızca tavsiyede bulundum.

@Abdulkadir Şaşar ben de 3070 modellerini araştırıyorum hocam. Eğer bütçe kısıtlıysa İtopya'da 14K'ya EVGA FTW3 Ultra modeli var, isterseniz bakın. Ben EVGA FTW3 Ultra ile MSI Z Trio arasında kaldım.

@Abdulkadir Şaşar Sorunsuz kullanabilirsiniz.

@ThePunisher90 Hocam konudan bağımsız 3070'in hangi modelini kullanıyorsunuz?
MSI Gaming Z modelini kullanıyorum. Sıcaklık değerleri gayet başarılı. Kasam Cooler Master TD500 ekran kartı sıcaklığı en fazla 62 derece görüyorum. Zaten 60 dereceye kadar da fanlar çalışmıyor. Çalıştıktan sonrada 62 derece gördüm en fazla.

@ThePunisher90 ben de 3070 alacağım. MSI Z Trio ile EVGA FTW3 Ultra arasında kaldım, o sebeple sordum. Güle güle kullanın.
Teşekkür ederim. İkiside iyi model EVGA'da iyi markadır. Alacak olduğunuz modellerin fiyatı nedir şu anda? Fiyata göre tercih yapılabilir. EVGA'nın bazı modellerinde backplate bulunmuyordu. Bunda var görebildiğim kadarıyla. Tercih edilebilir model ama sıcaklık değerleri nasıldır yorum yapamıyorum. Gaming Z ile ilgili her sorunuzda yardımcı olabilirim. Şimdiden hayırlı olsun.

Geri
Yukarı