R7 3700X ve RTX 3070 sisteme UPS önerisi

Flagellumdei07

Hectopat
Merhaba daha önce hiç UPS kullanmadım fakat son zamanlarda bulunduğum apartmanda çok elektrik kesintisi olmaya başladı.
Sistemim aşağıdaki gibidir:
Ryzen 7 3700X.
CPU sogutucu: Sycthe fuma2.
GPU: Palit RTX 3070 OC.
RAM Crucial ballistik 3200 MHz CL16 2X8.
PSU: 750 80 Plus Gold Xigmatek shogun-g.
Anakart: ASUS ROG STRIX B-550F Gaming Edition.
Toplam kasadaki fan sayısı 4 120 mm 2 140 mm.
Önerilerinize açığım maksimum bütçe 550-600 TL arası daha aşağısı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
O sistem fazla güç tüketeceği için en azından 2000VA değerinde bir UPS alman hem şimdi hem de ilerisi için faydana olacaktır. Ne yazık ki o bütçe ile 1000VA kaliteli bir UPS bile güç bela bulunur. 1000VA alsan bile o sistemi tamamen stabil bir şekilde besleyebileceğini zannetmiyorum.

O sistem fazla güç tüketeceği için en azından 2000VA değerinde bir UPS alman hem şimdi hem de ilerisi için faydana olacaktır. Ne yazık ki o bütçe ile 1000VA kaliteli bir UPS bile güç bela bulunur. 1000VA alsan bile o sistemi tamamen stabil bir şekilde besleyebileceğini zannetmiyorum.

Sadece programı ve PC'yi kapatmak için istiyorum. 2000VA çok fazla olmaz mı.

Anladım. dediğim gibi önemli olan sistemi tam anlamıyla besleyemeyeceği. Yani elektrik gittiği anda atıyorum oyunda isen UPS devreye girmeye çalıştığında anlık yüklenme ile o gücü karşılayamayıp elektrik ile beraber direkt kendini kapatabilir.

Gayet tabii denemeden anlayamazsın. Kesin olarak söyleyebileceğim şey ise gene 1000VA değerinin altına sakın düşme.

Anladım. Dediğim gibi önemli olan sistemi tam anlamıyla besleyemeyeceği. Yani elektrik gittiği anda atıyorum oyunda isen UPS devreye girmeye çalıştığında anlık yüklenme ile o gücü karşılayamayıp elektrik ile beraber direkt kendini kapatabilir.

Gayet tabii denemeden anlayamazsın. Kesin olarak söyleyebileceğim şey ise gene 1000VA değerinin altına sakın düşme.

Anladım dediğiniz de olabilir tabii araştırmam lazım bu sisteme sahip veya benzer sistemlerde ne kadar güç çektiğini görmem lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı