R7 3750H İşlemeci ısınıyor

Asus'un f/p Dizüstü pc'lerinde benzer sorunlar olduğunu sık sık görüyorum, özellikle güçlü işlemci kullanan
Nasıldı? TUF serisi ısınan bir seri. Artı olarak laptop. Aslında sıcaklıklar
oyunlarda yüksek ayarlar dan düşük ayaralara geçerken fps im .ok az bir miktarda değişiyor olması gereken fps i alamıyorum bunun işlemci sıcaklığıyla ilgii olduğunu düşündüm
çöz,m yolu varmı?
Nasıldı? TUF serisi ısınan bir seri. Artı olarak laptop. Aslında sıcaklıklar normal gibi.
oyunlarda yüksek ayarlar dan düşük ayaralara geçerken fps im .ok az bir miktarda değişiyor olması gereken fps i alamıyorum bunun işlemci sıcaklığıyla ilgii olduğunu düşündüm
çöz,m yolu varmı?

Son düzenleme:
çöz,m yolu varmı?

çöz,m yolu varmı?
Onun sıcaklıklar ile bir alakası yok. Bir de alırken ki sıcaklıkları söyler misiniz?

Zaten o işlemci o ekran kartı çatır çtır darboğaz yapacaktır. Bir de frekans düşüyorsa geçmiş olsun. Zaten satıcının 2 aylık laptopu satma isteğinden sorunlu olduğunu anlamalıydın.

çöz,m yolu varmı?

çöz,m yolu varmı?
Hocam bu tür işlemciler güzel soğutulmadıklarını anladıklarında, yani belirli bir eşiğin üzerinde ısındıklarında kendi TDP değerlerini düşürerek, yani frekanslarını kısarak max sıcaklık değerine ulaşıp kapanmaktan kendilerini kurtarırırlar. Dolayısıyla performansları bu nispette azalır. Yapabileceğin çok fazla şey yok. Macunlarına bakarsın ki yeni diyorsun ama yine de bakabilirsin, risk alıp sıvı metal deneyebilirsin bir de bu alttan havalandırma sağlayan soğutuculardan denersin. Ondan sonrası modifiye etmeye doğru gider ki o kısmı ekstrem işler.

Merhabalar laptopum ASUS TUF FX505DU Gaming laptop AMD Ryzen 7 3750H with Radeon Vega Mobile GFX ekran kartım 1660 Ti işlemcim 2.3 sabit 4GHz'ye kadar çıkabilmektedir lakin laptopum ısındığından dolayı 3.47 GHz üstüne çıkamamaktadır sıcaklık ort 90 95C'de bunu üzerine CPU voltajını düşürmeye çalıştım lakin BIOS'umda bu kısmı bulamadım.
Technopat'ın YouTube'da bununla ilgili videous bulunmakata fakat kendi biosumdan düşüremedim.

Bende de aynı özellikli HP var 3.8 civarlarında sebebi soğutması ve kasa kalitesi. Altına kaliteli bir soğutma alırsan bence iyi bir performans alırsın. 80 derece civarlarında oluyor genellikle. Ryzen Controller diye bir uygulama var onu indir oradan düşürebilirsin ama bir şey değişmeyecektir voltaj düşerse alıcağı güç azalır zaten 35W TDP'ye sahip.
Oyunlarda yüksek ayarlardan düşük ayaralara geçerken FPS'im. Ok az bir miktarda değişiyor olması gereken FPS'i alamıyorum bunun işlemci sıcaklığıyla ilgii olduğunu düşündüm.
Çöz, m yolu var mı?

Oyunlarda yüksek ayarlardan düşük ayaralara geçerken FPS'im. Ok az bir miktarda değişiyor olması gereken FPS'i alamıyorum bunun işlemci sıcaklığıyla ilgii olduğunu düşündüm.
Çöz, m yolu var mı?

Oyunları düşükte değil oynayabileceğin en yüksek ayarlarda oyna kalite düştükçe işlemciye binen yük artar örneğin 30+ FPS Ultra'da oynaybiliyorsan orta ayarlarda 40-50 için uğraşma daha çok yük biner.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı