R7 3750H sıcaklık değerleri

spartan123

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bu konularda çok cahilim, kınamayın. :) Öncelikle kullandığım laptop: AMD Ryzen 7 3750H, 16 GB RAM ve GTX 1660 Ti ekran kartım var. Sizce bu sıcaklık değerleri normal mi? CPU 1 ile 2 arasındaki farkı da bilmiyorum. Afterburner programında maksimum 103 derece yazıyordu. 2-3 dakikada bir aşırı derece kasma oluyor ve 5-10 saniye sürüyor. (FPS 5-10.) Laptopu alalı bir yılı biraz geçti. Sizce ne yapmalıyım? Daha önce hiç garantiye göndermedim, laptop da tamir amaçlı vs. hiç açılmadı.

RyzenCPUTemp.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Bu konularda çok cahilim, kınamayın. :) öncelikle kullandığım laptop: AMD Ryzen 7 3750H, 16 GB RAM ve GTX 1660 Ti ekran kartım var. Sizce bu sıcaklık değerleri normal mi? CPU 1 ile 2 arasındaki farkı da bilmiyorum. Afterburner programında maksimum 103 derece yazıyordu. 2-3 dakikada bir aşırı derece kasma oluyor ve 5-10 saniye sürüyor. (FPS 5-10.) laptopu alalı bir yılı biraz geçti. Sizce ne yapmalıyım? Daha önce hiç garantiye göndermedim, laptop da tamir amaçlı vs. hiç açılmadı.

Eki Görüntüle 987009

Hocam 103 dereceye nasıl çıktı bildiğim kadarıyla 100'ü görünce mavi ekran veriyor veya kapanır. Bence garantiye yollayın çünkü çok yüksek 100 dereceler.

Anladım arkadaşlar, bakım hiç yaptırmadım
:( :(
Bir de bu turbo modu, tasarruf moduna falan alamıyorum korkudan :)

Dosya Ekleri

• qq.PNG
    qq.PNG
    231,5 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:

Geri
Yukarı