Çözüldü R7 3750H Vega 10 sürüm uyumsuzluğu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mühendis52

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, Acer Nitro serisi Gaming laptop kullanıyorum. AMD'nin sitesinden Ryzen 7 3750H driverini indirip kurdum fakat Windows Update çalıştığında eski sürüm yükleyip birbirleri ile çakıştıkları için yüklemiş olduğum hatayı veriyor. DDU ile kaldırıp tekrar yükledim yine olmadı. İşletim sistemiyle alakalı sorun olabilir diye bugün laptopu formatladım fakat hala aynı hatayı veriyor. Ne yapmam lazım?

1631959467906.png

Çözüm
Merhaba. Öncelikle şu anki sorununuzun aynısını Ryzen 5 3550H ile yaşadığımı belirtmek isterim. Nasıl çözdüğümü ise aşağıda anlatacağım.

Öncelikle Windows'un kafasına göre güncelleme yapmasını ve sürücüleri kendi sunucuları üzerinden kurmasını engellemek için bağlandığınız interneti tarifeli ağ yapın.

Ağ ve internet -> Wi-Fi -> bilinen ağları yönet -> "Wi-Fi isminiz" -> tarifeli bağlantı "açık"

Sisteminizde AMD grafik kartı ile alakalı tüm yazılımları kaldırın. Grafik sürücüsünü de daha önce bahsi geçtiği gibi DDU ile kaldırabilirsiniz.

AMD'nin resmi sitesinden indireceğiniz "Auto-Detect and Install" yazılımı ile ilgili sürücüleri kurun.
Ryzen 7 3750H

Kurulum işlemi bitince bilgisayarınızı yeniden başlatın. Yeniden başladıktan sonra Windows Update'e gelin ve güncellemeleri denetleyin. Buradaki amacımız MS'in sağladığı eski grafik sürücüsünü kurmak değil sadece listelenmesini sağlamak. Bağlantınız tarifeli olduğu için direkt olarak indiremeyecektir.

Güncellemeyi denetlediniz ve AMD grafik sürücüsü listelendi. Aşağıdaki linkten "wushowhide.diagcab" yazılımını indirin ve çalıştırın. Bu Microsoft'un resmi bir yazılımı ve istediğiniz herhangi bir güncellemeyi gizlemenize olanak sağlıyor.
wushowhide.diagcab

Uygulama açıldıktan sonra "Hide" menüsünden AMD grafik kartı sürücüsünü gizleyin. Bu sayede MS'in garip bir şekilde yaklaşık 1 yıl eski olan grafik kartı sürücüsünü otomatik kurmasından kurtulmuş oluyorsunuz. Tüm işlemler bittikten sonra internet bağlantınızı tarifeli bağlantıdan çıkarıp eski haline getirebilirsiniz.
DDU ile kaldırınca, DDU ayarlarında bilgisayar başladığında güncellemenin kendi kendine ekran kartı sürücüsü kurmasını engelle seçeneğini seçin. Ardından sürücüleri silip tekrar temiz ve en güncel olan sürücüyü kurun. Çakışmazlar.

DDU ile kaldırınca, DDU ayarlarında bilgisayar başladığında güncellemenin kendi kendine ekran kartı sürücüsü kurmasını engelle seçeneğini seçin. Ardından sürücüleri silip tekrar temiz ve en güncel olan sürücüyü kurun. Çakışmazlar.

Onu da denemiştim yine olmadı şimdi tekrar denedim bakalım yine Update'ye girince otomatik olarak eski sürüm yükleyecek mi göreceğiz.
Onu da denemiştim yine olmadı şimdi tekrar denedim bakalım yine Update'ye girince otomatik olarak eski sürüm yükleyecek mi göreceğiz.

Güncelleştirmeleri denetle dediğimde yine amd driveri indirmeye başladı ve hata verdi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı