R7 4800H - GTX 1650 sistemde Assetto Corsa düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

2280ali

Hectopat
RAM
16GB Dual 3200mhz
SSD veya HDD modeli
500 GB NVMe M.2 SSD
Ekran kartı
NVIDIA GTX 1650
İşlemci
Amd Ryzen 7 4800H
Gaming laptopuma Assetto Corsa kurdum. Ancak 7-8 FPS alıyorum.
PC özellikleri:
16 GB DDR4 Dual RAM AMD Ryzen 7 4800H işlemci NVIDIA GTX 1650 ekran kartı AMD Radeon onboard ekran kartı.
Oyun NVIDIA ekran kartı ile çalışmıyor. AMD ayarlarindan ayarladim, NVIDIA GeForce exp. Ve nvdida Denetim Masası'ndan ayarladim. Ayarlar-grafik ayarlarindan ayarladım. Oyuna girene kadar NVIDIA devrede oluyor. Yaris başladıgi an onboard ekran kartına geçiyor ve FPS düşüyor.
Çözüm nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Content Manager ile de denedim. Content Manager sayfasindayken NVIDIA devrede. Yarisa girince AMD ekran kartına geçiyor sistem.
Yarışa girdiğinde görev yöneticisinde açık olan Assetto Corsa uygulamasını bulup dosya konumunu öğren ve Nvidia denetim masasından bu konumu ekle.

Yarışa girdiğinde görev yöneticisinde açık olan Assetto Corsa uygulamasını bulup dosya konumunu öğren ve NVIDIA Denetim Masası'ndan bu konumu ekle.

Cevabın sayesinde dolaylı yoldan sorunumu çözdüm. Senin dediğin şekilde yaptığımda önceki ayarladığım Launcher çıkıyor. Sonrasında oyunun klasörüne girdiğimde acs ve acs_x86 uygulamalarını da yüksek grafik ayarlarına ekledim ve oldu. Artık Ultra grafiklerde 144FPS+ alabiliyorum. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı