R7 4800H'li Legion 5 ısınıyor

Sıcaklıklar o model için fazla yüksek fan ayarları normaldeyken bile CS de en fazla 75-80'lerde gezmesi lazım. Fan ayarlarınızı kontrol edin ve farklı oyunlarda MSI Afterburner ile anlık olarak test edin. Olmadı garantiye yollayın bunlar aşırı yüksek değerler.

Vantage uygulamısında fan ayarlarını manuel kontrol edemiyorum. Sadece ısı kipleri var ve orta seviyede ayarlı.
Sıcaklıklar o model için fazla yüksek fan ayarları normaldeyken bile CS de en fazla 75-80'lerde gezmesi lazım. Fan ayarlarınızı kontrol edin ve farklı oyunlarda MSI Afterburner ile anlık olarak test edin. Olmadı garantiye yollayın bunlar aşırı yüksek değerler.

Bilgisayarın daha yeni, öncelikle bir servise gönder durumu anlat. Seri üretim ürünler sonuçta denk gelir termal macun sürülmesi atlanmıştır, az sürülmüştür, çok sürülmüştür, fan oturmamıştır bir sürü olanak. Servise gönder gelince sonuç aynıysa yardımcı programlar ile sıcaklığı düşürmeyi deneyelim.

Vantage uygula mısında fan ayarlarını manuel kontrol edemiyorum. Sadece ısı kipleri var ve orta seviyede ayarlı.

Aynen orta ayar yani bende onu kast etmiştim. MSI Afterburner yükleyip Valorant gibi işlemciye yüklenen oyunlarda sıcaklıkları gözleyin. Eğer ki değerler aynı ise direkt servise yollayın büyük ihtimalle şansızınıza sıkıntısı olan bir laptop gelmiş.

Ya da iade mi edeyim? Sağ elimle mouse kullanıyorum ve başparmağım acayip ısınıyor gelen havadan dolayı.
En gıcık kaptığım fan tipi, bende de öyle :D
Bilgisayar içine sinmediyse 14 gün içerisinde iade hakkın var tabi. İşin içine hiç ısınmayı karıştırmadan fan çıkışlarını sevmedim rahatsız ediyor elime vurduğu için diyerek iade edebilirsin. Sana kalmış bir durum bu.

En gıcık kaptığım fan tipi, bende de öyle :D
Bilgisayar içine sinmediyse 14 gün içerisinde iade hakkın var tabi. İşin içine hiç ısınmayı karıştırmadan fan çıkışlarını sevmedim rahatsız ediyor elime vurduğu için diyerek iade edebilirsin. Sana kalmış bir durum bu.
Aslında ona bile gerek yok direkt ürün beklediğim gibi çıkmadı dese bile almak zorundalar.
ya da iade mi edeyim. sağ elimle mouse kullanıyorum ve başparmağım acayip ısınıyor gelen havadan dolayı.
İçinize sinmediyse edin ama sorun düzelirse o kadar rahatsız etmez diye düşünüyorum.

Bas bas bağırdım Legion 5 yerine Tulpar V20.3 tercih edilmeli diye ama kimse umursamadı. Ayrıca Lenovo'da cızırtı problemi var. Neymiş efendim, Tulpar'ın kasası dandikmiş; Legion'da MUX varmış!
Gelmiş yine v20.3 savunucusu. Sana hiç laf anlatmayacağım.
Öncelikle bu ısı normal değil. Kullanan kişilerin ısı değerleri bu kadar yüksek değildi. Şansınıza size denk gelmiş, üzüldüm. Teknik servisi arayın derim ben.

Yeni konular

Geri
Yukarı