R7 4800H'li Legion 5 ısınıyor

Arkadaşlar merhaba. BİOS'u güncelledim. Plastik masa örtüsünü kaldırdım ve iki buçuk saat gibi CS oynadım. İşte sonuçlar. Bana düzelmiş gibi geldi. Sorun, masa örtüsünün alt kanalların hava alışını engellemesiydi galiba. Hwinfo64 programında ortalama 75,7 dereceyi gösterdi.
Önümüzdeki 3 gün boyunca böyle deneyeceğim. İşlemciyi sıcaklık bakımından yoran hangi testleri yapabilirim?
Değerler normale dönmüş hocam hayırlı olsun. Bir daha plastik zeminde kullanmayın.
@156318 sorun laptopta değilmiş hocam. Hala v20.3'ten daha iyi yani. 🙂

Hocam Legion 5'in altı çok yüksek değil. Benim düz bir zemine koymamla altını küçük bir şeyle desteklemem arasında elle hissedilir hava akışı artışı oluyor. Dünden beridir CSGO ve Witcher 3 oynuyorum 85 dereceden yukarı çıkmadı dengeli modda.
Hocam Legion 5'in altı çok yüksek değil. Benim düz bir zemine koymamla altını küçük bir şeyle desteklemem arasında elle hissedilir hava akışı artışı oluyor. Dünden beridir CSGO ve Witcher 3 oynuyorum 85 dereceden yukarı çıkmadı dengeli modda.
Çok yavaş yazıyormuşum onu fark ettim. :)

@pacifico geçmiş olsun hocam, laptopu biraz kaldırarak kullanırsanız da etkili olacağını düşünüyorum.

@156318, Legion serindir hocam, endişeniz olmasın.

2 yıl daha yüksek performans, sonrasında hiç kullanamama ihtimalinin yüksekliği diğer modellere göre daha yüksek. Legion'da ise daha uzun süre götürme ihtimali daha yüksek. Daha yüksek performans için daha uzun süre kullanım ihtimalini elemek ne kadar mantıklı?

Prime 95 işlemci işkence testini 30 dk boyunca uyguladım. Sonuç görselini atıyorum. yorumlarınızı yazarsanız sevinirim arkadaşlar.

Dosya Ekleri

• 20210423_163416.jpg
    20210423_163416.jpg
    373 KB · Görüntüleme: 60

Yeni konular

Geri
Yukarı