R7 5700G vs i5-11600K

Arsenon63

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ekran kartı alamadığım için APU sistem topluyorum anakart ve işlemciyi uzun vadeli almak istiyorum bu iki işlemciden hangisini almalıyım? Intel alırsam almayı düşündüğüm anakart Z490 Pro olacak. AMD alırsam düşük bütçeli bir anakart almayı düşünüyorum malum AMD soket sisteminde değişikliğe gidebilir anakartımın elimde patlamasını istemem.

Oyun oynamam en fazla Valorant. Bilgisayarı iş için topluyorum web geliştirme ile uğraşıyorum fakat ileride mobil uygulama geliştirmeyi de düşünüyorum. Ek olarak küçük çapta veri analizliği yapıyorum. Başka öneriniz var ise işlemci için ayırdığım bütçe maksimum 3.5 bin. Eğer bu bütçe ile işlemci ve ekran kartı tavsiyeniz olursa onu da duymak isterim.

Apu zorunluysa 5700G daha iyi olacak. Ha bana kalırsa 5800X.
hocam maalesef bu piyasada ve ekran kartı yokluğunda apu zorunlu şuan için büyük ihtimalle 5700g alacam anakartta biraz cimrilik yapmak istiyoru malum amd4 soket son demlerini yaşıyor elimde kalsın istemem bi tavsiyeniz olur mu ?
Az para değil ama 1000₺ fark ile 5900X almak daha mantıklı, daha f/p bir ürün. Tabii bütçe yetiyor ise.
hayır hocam bütçemi çok aşıyor ekran kartı alamam şuan 5700g de karar kıldım şuan anakart bakıyorum

hocam maalesef bu piyasada ve ekran kartı yokluğunda apu zorunlu şuan için büyük ihtimalle 5700g alacam anakartta biraz cimrilik yapmak istiyoru malum amd4 soket son demlerini yaşıyor elimde kalsın istemem bi tavsiyeniz olur mu ?

MSI B550-A. DDR5'e geçiyorlar bu nesilde.

Geri
Yukarı