R7 5700X RTX 3070 Ti Sistem Açılmıyor

emreegvne

Hectopat
Arkadaşlar merhaba,
Yeni PC için internetten parçalar aldım bunlar;
ASUS TUF Gaming B550-Plus Wi-Fi 2
Ryzen 7 5700X.
Corsair 2x16 3200 MHz RAM.
Gigabyte RTX 3070 Ti.
Kingston KC2500 1TB M.2 SSD.
Dark maxıma V20 750W kasa.
Zoomflow 240XT sıvı soğutma.

Anakarti ve tüm bileşenleri kasa içerinde toplayip powersw vs. diğer tüm giriş piçleri taktım. 24 pin 8 pin bağlantısını sağladım. Her parçayı takip PSU'yu bagladığımda anakart ARGB ışığı yanmakta fakat kasa Power tuşuna bastığımda hiçbir hareket olmamakta. Bu konuyla ilgili internette yazan bazı şeyleri denedim fakat bir çözüm elde edemedim. Daha ince hiç toplama PC birlestirmedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bu da anakartin RGB'nin yandığına dair bir görsel.

Dosya Ekleri

• 20221203_164215.jpg
    20221203_164215.jpg
    133,8 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bir çok sebebi olabilir ama fotoğraf da ramler takılı değil. kasanın kablo bağlantılarını yanlış yapmış olabilirsiniz .Ekte ki kablolar yanlış takmış olabilirsiniz.Ters falan takılmış olabilir.

Dosya Ekleri

• 51.jpg
    51.jpg
    35,5 KB · Görüntüleme: 22
Aynı sorun bende de var. Hatta anakartı servise gönderdim. Sizde son durum nasıl? Çalıştırabildiniz mi? Daha önce bende konu açmıştım arkadaşlar yardımcı olmaya çalıştı. Bende sorun düzelmedi sizde bir bakın isterseniz.
Merhaba, maalesef bir çözüm bulamadım. Çok kurcalamak istemiyorum ama asıl bilgisiyarım ile karşılaştırdığım zaman bir hata göremiyorum. Hatta kasa daki 3.0 usb lere ya da anakart usb girişine telefonu şarj etmek için taktığımda güç alıyorum. Servise yüzlerece lira vermeden halletmek istiyorum fakat yeni aldığım bir pc yi kuramamak canımı sıkıyor. Tüm parçaları servise göndermekte can sıkıcı. Sorunu anlayamamak daha da can sıkıyor. Ne yapacağım kararsız kaldım.

Geri
Yukarı