R7 5800H oyunda 90 derece oluyor

veecux

Hectopat
RDR 2 oynarken işlemci 90 görüyor. Normal midir? Yoksa düşürmem mi gerekiyor? Fanlar en hızlının bir tık düşüğünde çalışıyordu. Arkadaşım voltajla ilgili bir şeyler dedi ancak BIOS'ta öyle bir ayar göremedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
RDR 2 oynarken işlemci 90 görüyor. Normal midir? Yoksa düşürmem mi gerekiyor? Fanlar en hızlının bir tık düşüğünde çalışıyordu. Arkadaşım voltajla ilgili bir şeyler dedi ancak BIOS'ta öyle bir ayar göremedim.

Offline oyunları oynarken pil modunu güç tasarrufuna alın Turbo Boost kapanacağı için FPS biraz düşer ama sıcaklık daha fazla düşer.

Laptopların soğutmasının zaten iyi olmadığı ortada ancqk bir termal macun sürün ve yukarda arkadaşı dediği gibi güç tasarrufuna almak da işe yarar ama bir termal macun değişimi laptop temizliği yapın eğer olmazsa mecbur güç tasarrufunda kullanacaksınız.

Laptopların soğutmasının zaten iyi olmadığı ortada ancqk bir termal macun sürün ve yukarda arkadaşı dediği gibi güç tasarrufuna almak da işe yarar ama bir termal macun değişimi laptop temizliği yapın eğer olmazsa mecbur güç tasarrufunda kullanacaksınız.
Daha geçen hafta aldım hocam. Yazılımsal olarak nasıl çözebilirim başka?

Daha geçen hafta aldım hocam. Yazılımsal olarak nasıl çözebilirim başka?
Daha yeni almış oksanız bile dandik macun sürmüş olabilirler yazılımsal olarak işlemcinin voltajını azaltabilirsiniz ben bu konuda fazla bilgili değilim bilen yazsın ama birnevi tersine overclock yapacaksınız.

Geri
Yukarı