R7 5800H ve RTX 3060 laptop önerisi

emre0101

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar.
Oyuncu laptopu konusunda marka ve model önerisi olan var mı? Ben Lenovo Legion 5 modelinin RTX 3060'lı olanlarını beğeniyorum, MSI da olabilir ama fazla pahalı geldi, bir de işlemci için Ryzen 7 5800H düşünüyorum. Sizce Intel mi Ryzen mi? Teşekkürler şimdiden.

Sırf oyun içinse Intel olabilir ama yayın açmak vesaire meslek işleri gibi şeyler kullanacaksanız Ryzen tercih etmek daha uygun.

Aslında pek vaktim yok oyun için yalnız war zonea başlamak istiyorum cs go oynuyorum zaten , gördüğüm kadarıyla intel daha iyi fps veriyor ryzen e göre ama daha da fazla ısınıyor sanki kararsız kaldım

Isınma durumunu bilmiyorum ama laptop olunca her türlü en az 80 dereceyi bulur o yüzden Intel daha mantıklı. Sebebini ise çoğu oyun genelde tek çekirdek kullanıyor diyorlar, çoklu çekirdek kullanımında ise Ryzen önde diye açıklayabilirim.

Isınma durumunu bilmiyorum ama laptop olunca her türlü en az 80 dereceyi bulur o yüzden Intel daha mantıklı. Sebebini ise çoğu oyun genelde tek çekirdek kullanıyor diyorlar, çoklu çekirdek kullanımında ise Ryzen önde diye açıklayabilirim.
Anladım hocam legion 5 ryzen serisi özellikle soğutmada iddialı diye yorumlar var videolarda max 82-83 leri görüyor o da war zone da , fakat fps olarak intelin biraz gerisinde işte, nese biraz daha takip edeyim alırım birini.
Şahsen ucuz olsun diyor olsaydım Omen alır geçerdim. Param yetiyorsa ROG veya Legion alırdım.
ROG lar pahalı sanki ve fazla ısınıyor o paraya MSI ı öneriyorlar , gerçi msı rog dan daha mı iyi pek bilmiyorum sadece oyuncu bilgisayarı o yüzden dedim , laptop konusunda çok bilgim yok araştırma sürecindeyim o yüzden.
Omen le ilgide çok olumsuz yorum var bu sayfada legion önermişler hep.

Anladım hocam Legion 5 Ryzen serisi özellikle soğutmada iddialı diye yorumlar var videolarda Max 82-83leri görüyor o da war zone da, fakat FPS olarak Intel'in biraz gerisinde işte, nese biraz daha takip edeyim alırım birini.

ROG'lar pahalı sanki ve fazla ısınıyor o paraya MSI'ı öneriyorlar, gerçi MSI ROG'dan daha mı iyi pek bilmiyorum sadece oyuncu bilgisayarı o yüzden dedim, laptop konusunda çok bilgim yok araştırma sürecindeyim o yüzden.
Omen'le ilgide çok olumsuz yorum var bu sayfada Legion önermişler hep.

ROG'lar aslında çok kalitelidir. Legion gayet iyidir. Omen ise çoğu kişi altının hava almasını sağlamadığı için ısınma sorunu yaşıyor, ROG'daki ısınma sorunu var diyenlerde de geçerli, şahsen Legion alırdım.

ROG'lar aslında çok kalitelidir. Legion gayet iyidir. Omen ise çoğu kişi altının hava almasını sağlamadığı için ısınma sorunu yaşıyor, ROG'daki ısınma sorunu var diyenlerde de geçerli, şahsen Legion alırdım.
Çok saol hocam , peki pro mu önerirsin standart modelini mi arada biraz fark var 3700 ₺ kadar, işlemci olarak ryzen mi
İntel mi ? pro modelinde ram sorunlu diyorlar bu arada o yüzden biraz standart modeline daha yakınım.
Çok saol hocam , peki pro mu önerirsin standart modelini mi arada biraz fark var 3700 ₺ kadar, işlemci olarak ryzen mi
İntel mi ? pro modelinde ram sorunlu diyorlar bu arada o yüzden biraz standart modeline daha yakınım.
Pardon ben diğer arkadaşa yazar gibi sanada yazdım :) ryzen alayım ben :)

Çok sağ ol hocam, peki Pro mu önerirsin standart modelini mi arada biraz fark var 3700 ₺ kadar, işlemci olarak Ryzen mi?
Intel mi? Pro modelinde RAM sorunlu diyorlar bu arada o yüzden biraz standart modeline daha yakınım.

Pardon ben diğer arkadaşa yazar gibi sanada yazdım :) Ryzen alayım ben :)

11. Nesil alırdım ama AMD daha ucuz ise onu alır geçerim. Pro modeli ile donanım aynı ise sizin isteğinize bağlı. Pro modeli daha kaliteli ve soğutması daha iyi.

11. Nesil alırdım ama AMD daha ucuz ise onu alır geçerim. Pro modeli ile donanım aynı ise sizin isteğinize bağlı. Pro modeli daha kaliteli ve soğutması daha iyi.
Tamam hocam saol, biraz bütçeye göre pro ya da standart modelinden birini alayım aynı şekilde işlemci için.
Tamam hocam saol, biraz bütçeye göre pro ya da standart modelinden birini alayım aynı şekilde işlemci için.
Pardon sormayı unuttum legionların menteleriyle ilgili bi şikayet okudunuz mu hiç ?

Pardon sormayı unuttum legionların menteleriyle ilgili bi şikayet okudunuz mu hiç ?
Menteşe

Yeni konular

Geri
Yukarı