R7 5800X için 90 derece fazla mı?

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Kasa ve sıvı soğutma önerilerinizi alabilir miyim?
Aklımda cool Master H500 p ve 360mm Corsair sıvı soğutma düşünüyorum.

Bu soğutucuyu daha yeni kasamdan söktüm sesli çalışan bir soğutucu. Pompası neyse ama fanları dayanılacak gibi değil. Gerçi benimki illusion modeliydi ama yazana göre halo fanlar sessiz olmalıydı. :)
Hocam soğutucu olarak Arctic Liquid freezer 2 280Mm veya 360Mm öneririm.
Corsair ın capellix model soğutucularında pompa sesi şikayeti fazla.
Arctic liquid freezerda da pompa sesi az buçuk var ama sadece düşük RPM lerde geliyor. O seside kulağınızı dayamadan duyamazsınız zaten. Soğutma performansıda mükemmel.

Pompası neyse ama fanları dayanılacak gibi değil.
Ne yazık ki. Aktif olarak bende kullanıyorum. Fanlarını değiştirme ihtiyacı duydum. Soğutması iyi ama korkunç yüksek bir fan sesi var. Kasa kapakları kapalı, ve masa altında olmasına rağmen acayip gürültülü. Kesinlikle alınacaksa yanında fan alınması lazım.

@BerkayZ87

Hocam şu 2 kasa arasında kaldım. Seçim konusunda yorumunuz nedir? Cool Master 400 TL daha pahalı.

Be Quiet! Dark base Pro 900 rev. 2
Cooler Master Master Case H500p.

@RmGLA ben yerinizde olsaydım Phanteks P500a veya P600s alırdım hem bir tık daha ucuz. Yine de karar sizin.

Sıfır almıyorum hocam.
Sorun sıvı soğutmadan imiş Corsair H150i Elite Capellix ve cool Master H500p kasaya geçiş yaptım sistem şu an boşta 35 40 arası yükte 75i geçmiyor. Çözülmüştür konu herkese teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı