R7 5800X için soğutma tavsiyesi

KaylaZ

Kilopat
İşlemci
5800X
Sadece Vatan Bilgisayar'dan öneri yaparsanız sevinirim çünkü başka yerlerden attığınız soğutmaları alma imkanım yok.
Maximum 2000₺
Önceliğim hava soğutma.

Arkadaşlar maximum 2000₺ bütçem var. Normalde şunu buldum:

Fakat sıvı soğutmalar hakkında bazı endişem var. (sızdırma vs.) 2000₺ bütçe ile alabileceğim bundan daha iyi soğutacak bir soğutucu önerir misiniz? Veya aynı bütçeye daha iyi bir sıvı soğutma biliyorsanız o da olabilir fakat önceliğim hava soğutma.

Klasik soruyu sorayım hemen neden vatan?
Attığınız sıvı soğutma fiyat olarak ve performans olarak iyi.
Bütçe az artarsa bunu öneririm.

Hocam anakart ve işlemciyide değişeceğim ve vatana toplatacağım. Kendim uğraşmak istemiyorum ve sadece birkaç parçayı alıp monte eden sadece vatan var.

Bütçeyi belki zorlasam arttırabilirim fakat extradan 300₺ vermeye gerçekten değecek bir soğutucu mu? Soğutuculardan hiç anlamadığım için aralarında gördüğüm tek fark RGB.

Hocam anakart ve işlemciyide değişeceğim ve vatana toplatacağım. Kendim uğraşmak istemiyorum ve sadece birkaç parçayı alıp monte eden sadece vatan var.

Bütçeyi belki zorlasam arttırabilirim fakat extradan 300₺ vermeye gerçekten değecek bir soğutucu mu? Soğutuculardan hiç anlamadığım için aralarında gördüğüm tek fark RGB.

300 TL vermeye değer RGB ve fan sesi önemli değilse.
Keşke uğraşamam deyip vatandan almak yerine bir tamirciye götürüp yaptırsanız ama sizin kararınız tabii.

300 TL vermeye değer RGB ve fan sesi önemli değilse.
Keşke uğraşamam deyip vatandan almak yerine bir tamirciye götürüp yaptırsanız ama sizin kararınız tabii.

RGB'yi kapatabiliyorsam veya tek renk yapabiliyorsam o şekilde kullanırım onun dışında fan sesi önemli değil zaten bilgisayarı sadece kulaklık ile kullandığım için normalde de fan seslerini hiç duymuyorum.

Maalesef daha önce kötü bir tecrübe yaşadığım için bilgisayarcılara/tamircilere pek güvenmiyorum hocam.

RGB'yi kapatabiliyorsam veya tek renk yapabiliyorsam o şekilde kullanırım onun dışında fan sesi önemli değil zaten bilgisayarı sadece kulaklık ile kullandığım için normalde de fan seslerini hiç duymuyorum.

Maalesef daha önce kötü bir tecrübe yaşadığım için bilgisayarcılara/tamircilere pek güvenmiyorum hocam.

Tek renk kullanabiliyorsunuz evet Cougar daha iyi olur.
Bir de R7 5800X yerine vatan da R5 7600x öneririm çok daha iyi olur.

Tek renk kullanabiliyorsunuz evet Cougar daha iyi olur.
Bir de R7 5800X yerine vatan da R5 7600X öneririm çok daha iyi olur.

Hocam maalesef AM5 DDR4 bir anakart yok Vatan'da DDR5 RAM'ler de aşırı pahalı. RAM'leri yine internetten alıp kendim takabilirim fakat aynı paraya 4x8 GB DDR4 RAM yerine 2x8 GB DDR5 RAM almak biraz gereksiz geliyor.

3D modelleme yapıyorum hocam. Gerçi 5-6 ay içerisinde 2 tane daha RAM alabilirim. AM5 sistemlere bakmıştım fakat şu iki anakart arasında kaldım. Siz hangisini önerirsiniz ve neden? Ona göre bir daha düşünebilirim. (AM5 toplarsam Cougar soğutma yerine üstte attığım Cooler Master'ı almam gerekiyor)

Vatan şartı olmazsa ve bütçe sabitse:

Belirli bir oranda değişkense:

Yeni konular

Geri
Yukarı