R7 5800X işlemci MSI A320M-A ile tam verim alınır mı?

ASRock serisinde destek var. MSI tarafını bilmiyorum.
A520 ile karıştırdım A320'yi nasıl gördüysem.
A320 çipseti 3000 serisinden sonra BIOS güncelleme almadı. Şu anda en güçlü B450 serisi bile 5600X ile sınırda Faz yapısına sahip 5800X ile Verimli kullanmak için CBP kapatmak gerekiyor. Bence 5800X için en az B550 Pasif VRM soğutuculu bir model düşünülmeli.

Şu anda en güçlü B450 serisi bile 5600X ile sınırda faz yapısına sahip 5800X ile Verimli kullanmak için CBP kapatmak gerekiyor. Bence 5800X için en az B550 Pasif VRM soğutuculu bir model düşünülmeli.
Böyle bir şey yok. Çok yanlış düşünüyorsun.

CPB açık B450 Tomahawk MAX + 5800X kullanıyorum, VRMOS sıcaklığı 66 derece 30 dakika Prime 95 testi sonucunda. Anakart gayet rahat besliyor 5800X'i.

Böyle bir şey yok. Çok yanlış düşünüyorsun.

CPB açık B450 Tomahawk Max + 5800X kullanıyorum, VRMOS sıcaklığı 66 derece 30 dakika Prime 95 testi sonucunda. Anakart gayet rahat besliyor 5800X'i.

B450 ROG STRIX ile 5800X kullandım 1 ay kadar VRM sıcaklığı 90 derece altına düşüremedim. Heralde benim şansım yokmuş.

Son düzenleme:
Bazı özelliklerden fedakarlık etmeyi göze alıyorsan ve bütçe sıkıntılıysa neden olmasın, ama işlemcinin hakkı B550 veya X590 bir anakart.

Peki 5600x serisi bir işlemciye minimum alınabilecek bir anakart önerir misiniz ?
Peki neden bu işlemciye bu parayı veripte anakartı A320 alıyorsun???
minumum olarak am4 serisinde bu anakartı olduğunu gördüm 5600x serisi olan işlemciye varsa anakart öneriniz değerlendirebilirim.
Alinmaz, o anakart goruntu vermekten baska bir ise yaramiyor zaten. 5800X alana kadar işlemciden kısıp eli yüzü duzgun bir anakart tercih etmen daha saglikli olur.
tavsiyeniz neler ?
5800X alan adam düzgün anakart da alır.
İşlemciden kıs ve düzgün anakart al.

Tabii deney yapmak istiyorsan başka; Ali Koç'un oğlu musun?
Konu nerde ? Cevap nerde ? Bu yorumunuza forumda yeni bir üye olsam tavrım ve cevabım çok farklı olurdu, emin olabilirsiniz.
ASRock serisinde destek var. MSI tarafını bilmiyorum.
A520 ile karıştırdım A320'yi nasıl gördüysem.
A320 çipseti 3000 serisinden sonra BIOS güncelleme almadı. Şu anda en güçlü B450 serisi bile 5600X ile sınırda Faz yapısına sahip 5800X ile Verimli kullanmak için CBP kapatmak gerekiyor. Bence 5800X için en az B550 Pasif VRM soğutuculu bir model düşünülmeli.
Sanırım bende a520 ile karıştırmış olabilirim kendi sitesinde bu a520 serisinin desteği olduğu yazıyordu fakat neden böyle bir durumda kullanamadıktan sonra desteklediklerini yazsınlar anlayamadım. 5800x serisine varsa 700 tl bütçeyi geçmeyen bir anakart yoksa 5600x serisine minimum bütçeyle bir anakart tavsiyesi yapabilir misiniz ?

Peki 5600x serisi bir işlemciye minimum alınabilecek bir anakart önerir misiniz ?

minumum olarak am4 serisinde bu anakartı olduğunu gördüm 5600x serisi olan işlemciye varsa anakart öneriniz değerlendirebilirim.

tavsiyeniz neler ?

Konu nerde ? Cevap nerde ? Bu yorumunuza forumda yeni bir üye olsam tavrım ve cevabım çok farklı olurdu, emin olabilirsiniz.

Sanırım bende a520 ile karıştırmış olabilirim kendi sitesinde bu a520 serisinin desteği olduğu yazıyordu fakat neden böyle bir durumda kullanamadıktan sonra desteklediklerini yazsınlar anlayamadım. 5800x serisine varsa 700 tl bütçeyi geçmeyen bir anakart yoksa 5600x serisine minimum bütçeyle bir anakart tavsiyesi yapabilir misiniz ?
MSI B450 Tomahawk Max kullanıyorum, 1-2 ay içerisinden bende 5600x almayı düşünüyorum, indirimde uyguna denk getirirsen öneririm.

Geri
Yukarı