R7 5800X RTX 3070 sistem oyunlarda çöküyor

Orientiss

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, uzun zamandır yaşadığım bir problem. FiveM, PES 2023, FIFA 22 gibi oyunlarda örneğin maça girerken bilgisayarım mavi ekran veriyor veya FiveM'de bir hastaneye girdiğimde bilgisayarım mavi ekran veriyor. Genelde bu tarz oyunlarda oluyor Minecraft, Valorant, CS:GO gibi oyunlarda bir problem yok. Format atmayı denedim fakat sonuç aynı. Galiba artık donanımsal ve mavi ekran verirken bilgisayar parçalarının durumunu görüntü aldım onu da aşağıya bırakıyorum.
Sistemim;
Ryzen 7 5800X.
RTX 3070.
256 GB Netac M.2 SSD.
2TB seatage hard disk.
ASUS ROG B550-F anakart.
Kule tipi soğutucu çift fanlı.
16 GB DDR4 RAM.

WhatsApp Image 2023-01-31 at 12.46.49.jpeg

Görüntü tam çökme anına ait, ana monitör mavi ekranda bu ekran biraz daha geç kapanıyor çöktüğü zaman.
Yardımcı olursanız çok sevinirim, bilgisayarcıya hiçbir şey yapamazsam en son götürmeyi düşünüyorum.

Kanka çok emin değilim ama B550 anakartlarda bu tarz sorunlar fazla oluyordu onla alakalı olabilir.

Sisteminizde problem yaratacak derecede bir ısınma görünmüyor. Parçalar kaliteli görünüyor. En baş şüpheliler PSU, RAM ve anakart gibi görüyorum.

Sisteminizde problem yaratacak derecede bir ısınma görünmüyor. Parçalar kaliteli görünüyor. En baş şüpheliler PSU, RAM ve anakart gibi görüyorum.
hocam inşallah sorun ondadır gerçekten ekran kartında problem varsa 2-3 ay ekran kartsız kalırım. Şunu belirtmek isterim galiba 5-6 ay önce PSU'yu ses çıkartmasından dolayı içini açıp fanını temizlemiştim. O sırada birtane kabloyu yanlışlıkla çıkarmıştım yerinden arada fana değip ses çıkarıyor o birşey yapmış olabilir mi ?

Geri
Yukarı