R7 5800X ve R5 5600X sistemler nasıldır?

544148

Centipat
Merhaba sayın Technopat üyeleri, yakında kendime yeni bir bilgisayar alacağım nasip olursa. 2 tane sistem topladım, ekran görüntülerini altta paylaştım. Parçalarda, herhangi bir şeyde uyumsuzluk var mı hiçbir fikrim yok. Beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Büyük ihtimal biraz zorlarsak R7 5800X işlemcili olanı satın alacağız ama R5 5600X olanı da satın alabiliriz. Kesin ihtimal veremem. Bu topladığım 2 sistemde parça uyumsuzluğu vesaire var mı?

2K monitörde oyunlar oynamayı planlıyorum ama alamazsak 1080p monitörde de oynatır mı? O konu hakkında da bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Fiyatlarına bakmazsanız çok sevinirim. Sadece uyumsuzluk vesaire var mı onları söylerseniz çok sevinirim. Şimdiden yardımcı olacak sayın Technopat üyelerine teşekkürlerimi ve saygılarımı iletiyorum. :)

1656862850143.png
1656862874407.png

Bu arada normalde başlığın "2 tane sistem topladım uyumsuzluk var mı?" olması gerekiyordu bilginize.

Son düzenleyen: Moderatör:
X2;
36K civarı tutuyor.
Amaç oyun mu? Oyunsa en iyi işlemci 5800X3D. 12900K'yı solluyor.
1656865978110.png

6900 XT, 3090 rakibi bir kart.
1656866163984.png

Son düzenleme:
Amaç oyun mu? Oyunsa en iyi işlemci 5800X3D. 12900K'yı solluyor.
X2;
36K civarı tutuyor.
Paranız artarsa SSD 2TB yapılabilir. Bazı oyunlar 100GB'dan fazla artık çünkü.

Paranız artarsa SSD 2TB yapılabilir. Bazı oyunlar 100GB'dan fazla artık çünkü.
Bütçenin artmasına gerek yok aslında. Bu alınabilir. P5 Plus'tan daha kalitesiz fakat güzel bir SSD.

X2;
36k civarı tutuyor.
Amaç oyun mu? Oyunsa en iyi işlemci 5800x3D. 12900K'yı solluyor.
Eki Görüntüle 1439925
6900 XT, 3090 rakibi bir kart.
Eki Görüntüle 1439934

Ben Full Vatan Bilgisayar üzerinden toplamayı planlıyorum ama böyle SSD gibi kasa gibi şeyleri Hepsiburada Trendyol Amazon gibi sitelerden satın alabilirim belki fakat önemli parçalar örnek işlemci ekran kartı güç kaynağı sıvı soğutucu bu tarz önemli parçaları vatandan satın almayı tercih ediyorum ama bu sistemde herhangi bir uyumsuzluk var mı fiyata bakmadan söylerseniz çok sevinirim 1080p darboğaz yapar mı?

Yani nasıl söyleyeyim bu fiyatın aşağısına RX 6900 XT bir sistem toplayabileceğimi ben de biliyorum araştırdım baktım ama benim amacım hiçbir şekilde sorun yaşamamak o yüzden pahalı olsa bile bu sistemi satın almayı planlıyorum sadece 1080p darboğaz yapar mı parçalarda herhangi bir uyumsuzluk var mı onu söylerseniz çok ama çok sevinirim.

Bu arada R7 5800X oyun için iyi midir? @Emma Stone

Bir de Full Vatan Bilgisayar üzerinden toplanmış bir sistem öneriniz varsa söyleyebilirsiniz.

Son düzenleme:
Ben Full Vatan Bilgisayar üzerinden toplamayı planlıyorum ama böyle SSD gibi kasa gibi şeyleri Hepsiburada Trendyol Amazon gibi sitelerden satın alabilirim belki fakat önemli parçalar örnek işlemci ekran kartı güç kaynağı sıvı soğutucu bu tarz önemli parçaları vatandan satın almayı tercih ediyorum ama bu sistemde herhangi bir uyumsuzluk var mı fiyata bakmadan söylerseniz çok sevinirim 1080p darboğaz yapar mı?

Yani nasıl söyleyeyim bu fiyatın aşağısına RX 6900 XT bir sistem toplayabileceğimi ben de biliyorum araştırdım baktım ama benim amacım hiçbir şekilde sorun yaşamamak o yüzden pahalı olsa bile bu sistemi satın almayı planlıyorum sadece 1080p darboğaz yapar mı parçalarda herhangi bir uyumsuzluk var mı onu söylerseniz çok ama çok sevinirim.

Bu arada R7 5800X oyun için iyi midir? @Emma Stone

Bir de Full Vatan Bilgisayar üzerinden toplanmış bir sistem öneriniz varsa söyleyebilirsiniz.
Hocam özel değilse neden Vatan? Normalden kat kat fazla fiyat veriyorlar.

Yani nasıl söyleyeyim bu fiyatın aşağısına RX 6900 XT bir sistem toplayabileceğimi ben de biliyorum araştırdım baktım ama benim amacım hiçbir şekilde sorun yaşamamak o yüzden pahalı olsa bile bu sistemi satın almayı planlıyorum
Neden Vatan? Vatan'dan alınca sorun mu yaşamıyorsun? Attığım tüm siteler gayet güvenilir. Korkmana gerek yok.
1080p darboğaz yapar mı?
Hafif yapar.

Hocam özel değilse neden vatan? Normalden kat kat fazla fiyat veriyorlar.

Vatan Bilgisayar güvenilirlik konusunda daha iyi ama fiyat konusunda iyi değil maalesef ve en azından bilgisayarımda bir sorun çıksa kendi mağazasına gidip yakından iletişim kurabilirim ama diğer e-ticaret sitelerine güvenmiyorum yakından iletişime geçemediğim için içim rahat olmuyor zaten sistemi de mağazasında toplattıracağız internet üzerinden satın almayacağız yani.

Vatan Bilgisayar güvenilirlik konusunda daha iyi ama fiyat konusunda iyi değil maalesef ve en azından bilgisayarımda bir sorun çıksa kendi mağazasına gidip yakından iletişim kurabilirim ama diğer e-ticaret sitelerine güvenmiyorum yakından iletişime geçemediğim için içim rahat olmuyor zaten sistemi de mağazasında toplattıracağız internet üzerinden satın almayacağız yani.
Hangi şehirde oturuyorsunuz? Başka mağazalar da açıldı yeni ve güvenilir.

Geri
Yukarı