R7 5800x3D için Gigabyte B550M Aorus Elite vs ASUS TUF Gaming B550M-Plus

erenyildirimm_

Hectopat
Yer
Ankara
Hangisini neden almalıyım, değerli önerilerinizi bekliyorum. Sizce ASUS aradaki fiyat farkına değer mi? Not: Bende B450M-S2H var. İşlemcim Ryzen 5 1600 AF. Ryzen 7 5800x3D işlemciye geçmeyi düşündüğümden anakartı değiştirmeyi düşünüyorum. Değiştirme de diyebilirsiniz. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiyatları da yazarsanı yardımcı olalım. Asus garanti konusunda türkiyedeki en iyi firmalardan biri. MSI garanti için aracı bir firmaya gönderiyor ve ssd takımı için 20 dolar civarı bir para istenebiliyor. Ssdyi de onlardan almanı gerekiyor. Ben garanti işlerine önem veririm ve parçalarımın çoğu ASUS.

Fiyatları da yazarsanı yardımcı olalım. Asus garanti konusunda türkiyedeki en iyi firmalardan biri. MSI garanti için aracı bir firmaya gönderiyor ve ssd takımı için 20 dolar civarı bir para istenebiliyor. Ssdyi de onlardan almanı gerekiyor. Ben garanti işlerine önem veririm ve parçalarımın çoğu ASUS.
Asus 3160tl, Gigabyte 2490tl

ASUS TUF Gaming B550M-Plus, daha önce kullanmıştım. Mükemmel soğutma değerlerine sahip ilk 5 kartın hemen altındaydı. Öneririm.​

ASUS'un kontrol yazılımı çok iyi Gigabyte anakart kullanıyorum daha önce ASUS laptop vardı arada bayağı fark var yazılım olarak.

Ryzen 7 5800x3D ısınan bir işlemci, iyi biri soğutmaya sahip anakart lazım. Denedikten sonra da değiştirilebilir.

Geri
Yukarı