R7 5800x3D sistemin Fortnite FPS değerleri normal mi?

İşletim sistemi
Windows 11

darkkaos91

Kilopat
RAM
Gskill TridentZ Neo 2x8 16gb ddr4 3600mhz cl16
Ekran kartı
Asus Rog Strix RTX 3080
Anakart
MSI x570 Tomahawk
İşlemci
R7 5800x3d
4K Ultra high karışık ayarlarda oynuyorum fakat oyunlarda anlık FPS düşmesi sorunu yaşıyorum. Donanımsal herhangi bir problemim var mı acaba? Onun dışında PC boşta iken bellek kullanım miktarım ve kullanan uygulamaları da sizinle paylaşmak istedim yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• tytyty.jpg
    tytyty.jpg
    376,4 KB · Görüntüleme: 35
  • asdasd.jpg
    asdasd.jpg
    352,4 KB · Görüntüleme: 33
  • sdsd.jpg
    sdsd.jpg
    391,9 KB · Görüntüleme: 32
  • kkk.jpg
    kkk.jpg
    283,5 KB · Görüntüleme: 22
  • aaa.jpg
    aaa.jpg
    477,4 KB · Görüntüleme: 25
  • hjhj.jpg
    hjhj.jpg
    353,7 KB · Görüntüleme: 21
  • arka plann uygulamlar.jpg
    arka plann uygulamlar.jpg
    180,8 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar pek boşta gibi değil ama Chrome ve Kaspersky yüklü galiba o arka planda calisiyor. Ondan dolayı yaşıyor olabilirsin.

Evet hocam Chrome ve Kaspersky yüklü onlar mı sıkıntı yaratıyor acaba hocam nasıl sorunu kaldırabilirim ortadan sadece Fortnite değil hemen hemen bütün oyunlarda sıkıntı yaşıyorum drop problemi yaşatıyor. Ayrıca işlemci kullanımım mı düşük RAM mi yetersiz onu da anlamış değilim ekstradan 2x8 16 GB RAM daha aldım gelmedi henüz.

FPS değerleri hakkında fikrim yok ancak inanılmaz sorunlu bir oyun Fortnite. Hiçbir oyunda darboğaz yaşamazken bir tek onda yaşıyorum. Grafikleri azaltıyorum darboğaz oluyor, arttırıyorum sistem zorlanıyor.

Sadece o olsa keşke hocam Warzone 2.0, the vampire bloodhunt, Call of Duty Vanguard, Cold War anlık drop oluyor yüksek FPS almama rağmen.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı